Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek 3 nál több benti...

Akinek 3 nál több benti macskája van?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól akik kizárólag bent tartják a cicáikat. Nekem 3 benti macskám van, 2 brit és egy utcáról befogadott cica. Tök jól elvannak hárman, de minden vágyam egy bizonyos színű brit cica. Na most úgy alakult jövő hónapban lesz egy alom ahol születik ilyen kiscica és most valahogy mégis dilemmába kerültem, h érdemes e egy negyedik macskát hozni a házhoz? Egyébként a körülmények adottak, annyi h az új alomdoboz helye még kétséges. Helyünk van, eléggé macskás az otthonunk, kaparók, fekvők mindenhol.. imádom őket....

jan. 30. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Cica!
jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha van bőven hely és nem lesz túlzsúfolt, akkor érdemes lehet próbálkozni. Bár macskáknál mindig kérdéses, befogadják-e az újoncot.
jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elég 3 macska.
jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amikor még kettő volt és befogadtuk a 3.at nem volt zökkenőmentes, de 2 hét alatt összeszoktak. Abba bízom h nem lesz új a helyzet nekik.
jan. 30. 09:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy az újat egyáltalán befogadják-e, attól is, mekkora a mozgásterük, nem lehet megmondani.

Van ismerősöm, ahol 7 benti macska van egy házban, és elvannak, és több ismerősöm is van, akik lakásban 2. macskát se tudtak befogadni...

jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak ti tudjátok a választ. Ha van elég helyetek az nyilván egy nagyon fontos szempont. De azt is át kell gondolni, hogy kapacitásotok is lesz e rá. Én már két cica és egy nyuszi után is rengeteget takarítok, így egy harmadikat már nem vállalnék be. Illetve lesz-e elég időtök foglalkozni vele stb. Viszont (elnézést ha tévedek) ilyenkor szerintem inkább az kezd hiányozni az embernek, hogy újra kiscicája legyen, hiszen velük teljesen más mint egy felnőtt macskával. De mint tudjuk nagyon hamar megnőnek és utána már nem biztos, hogy annyit ad a jelenléte a mindennapokhoz, mint amennyi plusz munka van vele. Szóval összességében így hogy még csak nem is mentett cicáról van szó, aki segítségre szorul, szerintem hosszútávon lehet jobb a meglévő hárommal maradni.
jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Akinek 7 benti macskája van, szerintem elgondolkodhat, vajon mi hiányzik az életéből, amit macskákkal próbál kipótolni. Szerintem nem normális, és nem is egészséges.
jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is túlzás és egyértelmű hogy valami hiányt jelez az életében
jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az volt a kérdés, hogy milyen okból tart valaki 7 (vagy több) macskát, hanem az, hogy 4 (vagy több) macska működőképes megoldás lehet-e benti tartásban.

Lehet, de én nem vállalnám be. Nálunk 3 volt a maximum (1 felnőtt kinti-benti és 2 kicsi, akiket később kinti-bentire szoktattunk) és azt már kicsit soknak éreztem, amikor a kicsik még fixen bentiek voltak (nekünk akkor azért volt ennyi, mert a kicsik megd*glöttek volna, ha nem hozom őket haza. Amúgy nem hordtam haza nyakra-főre utcán talált állatokat, ez kivétel volt.)

jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet igazatok van, az újdonság is hiányzik, izgalmas egy új cica a háznál. Takarítani kell utánuk nyilván, és valóban több munka lenne az egész. Az életemből sok minden hiányzik ami nem jött össze, v nem úgy ahogy vártam, lehet ez is közrejátszik. Ezt még át kell gondoljam úgy érzem.
jan. 30. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!