Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiknek válogatós a macskája,...

Akiknek válogatós a macskája, ti milyen fajta kaját rendeltek neki/nekik a zooplusrol?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
jan. 18. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Nincs olyan, hogy válogatós, csak olyan, hogy nem éhes. Adok neki kaját, ha nem eszi meg, akkor majd később megeszi, amikor éhes lesz, biztos lehetsz benne, hogy nem fog éhenpusztulni.
jan. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 Kutyáknál működhet, de a macska sajnos egy teljesen más tészta.


Ha nem tetszik nekik valami, akkor nem eszik meg. A bökkenő az, hogy velünk és a kutyákkal ellentétben ők baromira nem az éhezésre lettek kitalálva, és nagyon rosszak is benne :D


2 nap éhezés olyasmi, mint nálunk ~1-1.5 hét (mi és a kutyák napokig kergettünk egy nagy vadat, és belaktunk vele. A cicák naponta vadásznak kis zsákmányra) és a tartalékolt zsírszöveteket is nagyon szarul használja fel a szervezetük. Hosszútávon károsodik a májuk, ha túl sok raktározott zsírszövetet kell lebontaniuk - ezért is extra szívás, ha pufók cicát kell lefogyasztani.


Falun még működik, hogy ha nem tetszik neki a kihelyezett kaja, akkor menjen vadászni (ennek ellenére nem támogatom ezt az életstílust). Egy szobacicának viszont nincs alternatív opciója, azt tudja csak enni, ami van.


Mellékesen jegyzem meg, én nem szeretem ezt az "ez van, ezt kell megenni" mentalitást. Én sem szeretem mondjuk a sóskát, és bár kopogó szemmel ugyan megeszem, de nem fog jól esni, és megszeretni sem fogom.

(Volt már, hogy "túlélő táborban" ráfanyalodtam a keserűgombára, mert csak az volt az erdőben, és megettem - de amióta eljöttem, azóta se ettem egy darabot sem, nem kívánom, nem szeretem)

Ha nem ízlik neki a táp, akkor kap másikat.

A gazdi felelőssége, hogy ne tömje ízfokozós szarokkal, mint a Whiskas, de azt is el kell fogadni, hogy a cicának is van saját ízlése. Ha nem tetszik neki pl. a marha, akkor miért gyötörjem vele?


Kérdező, én nem Zooplus-os kaját rendelek ugyan, de ugyanúgy rendelhető a neten. Orijen, a legjobb márka a piacon, és a válogatós cicák is imádják :) (be vannak vonva a szemecskék májjal, hogy még csábítóbb legyen)

Ha ezt választod, akkor érdemes egy kis zacskóval venni először próbaként, de utána inkább a nagyot venni, mert annak kilója feleannyiba kerül, és nekünk 4 hónapig elég is. Tömény táp, kevesebbel is jóllakik a cica.

jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi #2.
jan. 18. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Royal Caninnel kezdtük, de gyorsan megunta, most Almo Naturet adunk neki egy ideje, ezt láthatóan szereti. Száraztáp mindig van előtte Brit Care.
jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a Royal Canin Aroma Exigent nagyon bevált. A cicánk gyakorlatilag egyik napról a másikra lett válogatós úgy egy éves kora körül. Ez az egyetlen száraz kaja, amit örömmel megeszik.
jan. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!