Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős, 14 éves macska haldoklik...

Idős, 14 éves macska haldoklik, nem altatták el, mennyi ideig tarthat ez a "haláltusa" nála?

Figyelt kérdés

14 éves ivartalanított, benti cicánk, aki egyébként ivartalanítás után eléggé elhízott cica is volt, 4 napja nem kel fel, az 1. nap még elbùjt, azóta nyugodt helyen fekszik, vizet még iszik néha, ételt már nem fogad el. A teste már napok óta hűl kifelé, eléggé csapzott, ma még simogatásra dorombolt, de egyébként már hörög, és szinte folyamatosan alszik egyhelyben. Örökbefogadott cica volt, 14 éves, 10 éve van anyukámmal, aki elég rosszul viseli ezt, nincs senkije, csak én és az öcsém. Ráadásul fél éve pánikbetegséget diagnosztizáltak nála, így most kettős az aggodalom bennem. Nagymamám (anyukám édesanyja) most lesz 2 éve hogy eltávozott, a 12 éves kuvaszunk pedig 4 éve. Őt akkor altatta az orvos, mert beteg volt. Apukám öngyilkos lett 20 éve lassan, anyukám bátyja pedig most lesz 10 éve, hogy ő is elment. Nagyon kötődik mindenkihez, családtag nálunk kutya, macska is. Éppen ezért kérném, hogy mellőze az, aki hozzászólna, hogy az állat nem ember. Mindenki jól tudja, de aki ezt ugyanígy gondolja, mint mi, és volt ilyen helyzetben, tudna segíteni?

Igazából az érdekelne, hogy a cica meddig tud így, ebben a haldokló állapotban lenni. Számára ez végelgyengülés már, nem fájdalmas betegség, emiatt nem döntöttem még az állatorvos bevonásáról. Viszont fogalmam nincs, mennyi ideig képes szegényke még így vegetálni? Volt így valaki más is már?

Köszönöm előre is a válaszokat!



#haldoklás #idősmacska
febr. 9. 23:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap. De szerintem kegyesebb lenne, ha elaltatnátok. Ha már nem eszik, nem csinál semmit, csak felszik/alszik, akkor szerintem el kéne altatni. Mert sajnos így csak szenved a cica :( De nyilván ez csak az én véleményem..
febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Majd hamarosan jönnek azok, akik szerint humánusabb lenne elaltatni. És igazuk van.

De a leírásod alapján, ha már 4 napja tart, nem eszik, ez már a végelgyengülés, akkor kb. újabb 4 napot jósolnék neki, hogy elmegy.

febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Órák, max egy-két nap...
febr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem sok, órák, talán 1-2 nap. Bár nem látszik, de szenved, a szervei kezdenek leállni. Gondold azért át az altatást, az a leghumánusabb ilyenkor. Értem, hogy sok rossz dolog történt, de most a macska állapotát tartsátok szem előtt.
febr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
9%
Ennél az is jobb szerencsétlennek, ha lapáttal agyoncsapod.
febr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is egyre inkább hajlok az altatásra, bárhogy is, úgy látszik az állatok is bármennyire ártatlanok, kijut a szenvedés nekik is. De annyira nehéz megválni tőle, bár tudom, ez a saját önzőségünk. Nem tudom sajnos mit érez, olyan nyugodtan alszik, mintha nem lenne fájdalma,

csak pihen. A kutyusunk után is borzasztó nehéz volt feldolgozni, hogy én döntöttem a haláláról, de ő szenvedett már. Köszönöm még egyszer mindenkinek, én azt gondoltam, csak el fog aludni békésen, de túl sok idő telt el már.

febr. 10. 00:08
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Napokig eltarthat az agónia.

Ha fullad, szenved, altassátok el, bár azt írtad elkezdett kihülni.

Esélyes, hogy a reggelt sem éli már meg.

febr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös!


Millió emberi lény haldoklik jelenleg is sajnos, igaz, az eutanázia nem mindenhol legális, de te őket is "lapáttal agyon csapnád"?

Mellette van anyukám az utolsó óráiban vagy napjaiban.


Nem tudom, két éve talán a nagymamám is "agyon kellett volna csapni lapáttal", mert sajnos egy hétig, ő rajta tényleg látszott, hogy fájdalmai vannak.


Létezik ilyen, hogy valaki ilyet tud írni?


Micsoda agymunka lehet ott.

febr. 10. 00:16
 9/30 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként elhiheted, bármennyire szarul hangzik, hamarabb meghal tőle mint az eutanáziától.


Ilyen állapotban egy kicsit is rutintalanabb állatorvos már vénát se talál.


Stressz neki ha elviszed orvoshoz, jobban fáj az injekció és nem fájdalommentes az eutanázia sem, főleg ha elcseszik, de valóban brutális módszer.


Létezik.

30 évvel ezelött macskát nem láttak az állatorvosok.

febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
10%
Macskát ne hasonlíts légyszives egy emberhez, köszi!
febr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!