Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős, 14 éves macska haldoklik...

Idős, 14 éves macska haldoklik, nem altatták el, mennyi ideig tarthat ez a "haláltusa" nála?

Figyelt kérdés

14 éves ivartalanított, benti cicánk, aki egyébként ivartalanítás után eléggé elhízott cica is volt, 4 napja nem kel fel, az 1. nap még elbùjt, azóta nyugodt helyen fekszik, vizet még iszik néha, ételt már nem fogad el. A teste már napok óta hűl kifelé, eléggé csapzott, ma még simogatásra dorombolt, de egyébként már hörög, és szinte folyamatosan alszik egyhelyben. Örökbefogadott cica volt, 14 éves, 10 éve van anyukámmal, aki elég rosszul viseli ezt, nincs senkije, csak én és az öcsém. Ráadásul fél éve pánikbetegséget diagnosztizáltak nála, így most kettős az aggodalom bennem. Nagymamám (anyukám édesanyja) most lesz 2 éve hogy eltávozott, a 12 éves kuvaszunk pedig 4 éve. Őt akkor altatta az orvos, mert beteg volt. Apukám öngyilkos lett 20 éve lassan, anyukám bátyja pedig most lesz 10 éve, hogy ő is elment. Nagyon kötődik mindenkihez, családtag nálunk kutya, macska is. Éppen ezért kérném, hogy mellőze az, aki hozzászólna, hogy az állat nem ember. Mindenki jól tudja, de aki ezt ugyanígy gondolja, mint mi, és volt ilyen helyzetben, tudna segíteni?

Igazából az érdekelne, hogy a cica meddig tud így, ebben a haldokló állapotban lenni. Számára ez végelgyengülés már, nem fájdalmas betegség, emiatt nem döntöttem még az állatorvos bevonásáról. Viszont fogalmam nincs, mennyi ideig képes szegényke még így vegetálni? Volt így valaki más is már?

Köszönöm előre is a válaszokat!



#haldoklás #idősmacska
febr. 9. 23:32
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
93%
Csak ugyanazt tudom írni, mint előttem mások. Tudom min mentek keresztül, átéltem én is néhány éve, csak kutyával. Nekem is azt mondták, hogy órák, napok. Tavaszi időszakban volt, a második este jött egy vihar villámlással, dörgéssel. A kutya biztos helyen, tető alatt volt, de hallottam, hogy nyüszög félelmében. Soha addig nem félt a vihartól, sokszor úgy kellett becsalni, mert szerette nézni. Akkor döntöttem el, hogy ha reggel még életben lesz, kihívom az állatorvost és altatva lesz. Így is lett, dél körül jött a doki. Ilyenkor egy altatót kap először, utána egy másikat, ami a szívét megállítja. Hát neki ebből kettő kellet, egy nem volt elég. Szegénynek a kora ellenére a szíve annyira erős volt még, hogy ki tudja meddig húzta volna. Az állatorvos azt mondta, talán még egy hét is lehetett volna. Kicsit megnyugtatott, hogy bár mi döntöttünk a haláláról, de kb. ennyi szenvedéstől kíméltük meg.
febr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk annak idején a nagyon öreg kutya úgy ment el, hogy egyszer csak rosszul lett, az állatorvost kihívtuk, de mire kiért, addigra a kutya megfulladt (tüdővizenyő). Kb. 20 perce lehetett az egész. Előtte semmi baja sem volt.
febr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem állatorvosi felügyelet mellett haldoklott több kutyám is hosszan, kellett nekik a pénz.


Ha látod, hogy már itt a vég,szenved, fuldokik minnél előbb és határozottan.

febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Falun lakom,tudom hogy megy itt a "természetes szelekció". Teszem hozzá 360 fős település, szinte tanyavilág. Nem kell bemutatni ezeket a módszereket. Láttam én már kacifántosabb dolgokat is sajnos, mint egy lapáttal agyonverés. Én a patkányok szoktam, ha éppen sikerül!


Másrészről, nem hasonlítok persze, éppen ezért kértem a mellőzzést, az ilyen jellegű hozzászólásoktól.


DE!


Harmadszor, az állat is érez fájdalmat, főleg egy emlős. Aki ösztönös. Akinek a halál az amúgy természetes.

Az ember nem képes egyedül elfogadni a halált.


Az állatorvos itt falun kijön házhoz, nincs véna keresés, tüdő bénítót kap, azonnal leáll minden. Ez is számomra kicsit lehangoló, itt ez van.

De még mindig nem annyira lehangoló, mint egy lapáttal agyoncsapás.


Láttam már elég sok tyúkot, aminek a nyakát vágtak, régimódi nyakszúròs disznóölést is minden évben kétszer. Azt is sajnáltam állandóan. De ennie kell.


A macskát felénk nem eszik, ahogy a kutya, a macska is barát.


Sőt, azt is merem mondani, hogy ez a macska, sőt legyen az összes ilyen, nem érdemel kínt, se kivégzést.

De hogy van jóóóóó sok degenerált ember, aki igen, és sajnos mégsem teszik... na az ilyenekre kellene inkább ilyen megjegyzéseket tenni.


Ilyenkor mellőzném a ne hasonlítsuk az állatot az emberhez.


Túl sokra tartja magát már az emberiség, de a karma neked is dolgozik.

febr. 10. 00:50
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a macskának jó a fájdalomtűrő képessége, így nem olyan egyértelmű, ha fáj valami, de a koplalást okozhatja és szerintem a kedvetlenséget is, ha fájdalmai vannak. A kihűlés talán a sokk tünete, azt jelenti, hogy már haldoklik, alig van ideje hátra, de tapasztalatom alapján a sokk, nem szokott ennyire a halál előtt megjelenni, talán inkább a mozgás hiánya, mert a vázizmok is nagy mennyiségű hőt termelnek mozgáskor.

Viszont ezt meg kell kérdeznem. Előtte is volt baja, vagy egyik napról a másikra rosszul lett. Mert bár mondott nekem olyat állatorvos, hogy idős állatoknál előfordul ilyesmi, alapvetően szerintem előbb kell betegségre gondolni, mint azonnal a halálra. A macska tünetrejtő állat, első tünetei a kedvetlenség, étvágytalanság, mosdás elhanyagolása szinte bármilyen betegségnek, és eleve szokásuk csak annyit inni, hogy épp ne halljanak szomjan, ez az egyébként is gyenge állat szervezetének még plusz stresszt jelent. A hörgést sem tudom mióta áll fent, de egy tüdőt ért fertőzés szerintem simán okozhat ilyen tüneteket.

Mert nem ismerem az előzményeket, de alapvetően én először arra gondolnék, ha hirtelen ilyen állapotba kerül, hogy beteg, ami kezelhető, ha időben jut állatorvoshoz. Önmagában a 12 éves kor alapvetően nem indokolja a végelgyengülést, bár nem fiatal, de a macskáknál általában hosszabb a várható élettartam, mint a kutyáknál.

febr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki hasznos tanácsokat írt!
febr. 10. 00:58
 17/30 anonim ***** válasza:
82%

T61 a gyógyszer neve, amit tüdőbénítónak nevezel.

Bódítás nélkül iszonyú kínok közt hal meg tőle bármiféle emlős.

febr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%
Az állatok is félnek a haláltól. Ösztönösen félnek, mint az ember.
febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Dolgozik a karma.

Én nem annak nevezem, de valami dolgozik, az biztos.

Én spec. nem bánnám, ha valaki lapáttal agyonverne, mert valószínűleg jobban szenvedek csóri macskánál.

Szerintem ennyit a lapátról.

febr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

#19

Akkor mi az istenért szóltál hozzá a kérdéshez, ha jobban szenvedsz, mint a kérdező macskája?

febr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!