Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskámmal?

Mi lehet a macskámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 éves múlt, teljesen benti, nőstény cicám akinek egész idáig semmi baja sem volt, azonban 3 hete elkezdett a hasán foltokban kihullani a szőr, és mivel folyamat nyalta így ki is sebesedett. Elvittem az orvoshoz, kapott 3 napig antibiotikumos kezelést, kezdett is visszanőni pelyhesen a szőre, azonban most újra kisebesítette. Az orvos akkor azt mondta allergia (a szilikon alomra gyanakodtunk, mert csak az lett cserélve), viszont azt ki is dobtuk és most kezdődik elölről. Másként a cica rendesen eszik/alszik/huncutkodik csak nem tudom, hogy mit tehetnék?

Nyugtassatok meg, hogy nem lehet komoly problémája:(



febr. 11. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orvos miből állapította meg az allergiát? Ha allergia, mire kapott a macska antibiotikumot?? Volt laborvizsgálatat a macskának? Simán lehet gombás megbetegedés (egyik leggyakoribb oka a foltos szőrhullásnak).

(Van egy gyanúm arra, hogy egy félh-lye állatorvosról beszélünk, mindenképp macskához értő állatorvost keress, és minél gyorsabban!)

febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam kérdezni, hogy mire kapott antibiotikumot, ha "csak" allergia? Kezdett a bőre csúnyán begyulladni a sebektől?

Legalább bőrkaparékot vett a doki és megnézte mikroszkóp alatt?

Adtál neki mostanában újfajta ételt?

Egyelőre ne aggódj - ugyan a bőrproblémákat nehéz diagnosztizálni -,de ez nem a "nagy baj" kategória.

febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ott pontokban a bőre begyulladt. Azt mondta onnan állapította meg, hogy főként hajlatokban jelentek meg a foltok, és a kezelés után jobban is volt, nem is nyalta ott magát, csak fura, hogy most megint kezdi.. új ételt meg nem kapott:/


Erdélyből vagyok és a legjobb rendelőbe vittem el, ami itt a városban megtalálható.

febr. 11. 18:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Gombás megbetegedés mitől lehetséges?
febr. 11. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy az új, növekedő szőr irritálja. Vagy a varasodó seb. Próbálj meg szerezni neki egy macskaruhát. Egy lazább zokni is jó lehet - vágd le a lábfejénél -, és húzd rá a cicus derekára. Hátha...
febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet, köszönöm!

A varr az már le esett, csak most ugye hogy nyalta így megint kivékonyította pár helyen a bőrét.


Meg az is fontos infó lehet, hogy nagyon szeret a kaloriferen feküdni, akkor is ha tűz forró..

febr. 11. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a macska multivitamint, lehet hiánybetegsége van és ne égesse meg magát, a tűzhely kiszárítja és a bőrét is.
febr. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!