Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi törtéhetett a kandúr...

Mi törtéhetett a kandúr macskámmal ha hirtelen agresszív lett?

Figyelt kérdés
Benti macska, nincsen ivartalanítva, de már 11 hónapos, szóval elméletileg nem most lett ivaros, hogy bekattanjon. Viszont soha nem csinált még ilyet, egyik pillanatról a másikra elkezdett támadni ha a közelébe mentem.

2023. ápr. 4. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szokott jelolni otthon vagy igyekszik kimenni a lakasbol?
2023. ápr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fájdalmai vannak.
2023. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem jelöl és kiszökni sem akar.

Ha fájdalmai vannak azt honnan tudom? Nem sérült meg, eszik, iszik, semmi baja egyébként.

2023. ápr. 4. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Simán lehet az ivarosságtól is.
2023. ápr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugtalanul viselkedik, tobbet mozog, mint maskor, vagy abban sincs jelentos valtozas? Ha leulsz vagy leguggolsz, es csendesen magadhoz hivogatod, akkor odajon, vagy olyankor is kerul teged?
2023. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően teljesen normálisan viselkedett, aztán ez akkor kezdődött mikor elvittem kicserélni az alomtálcáját, és mikor visszaraktam, akkor támadt nekem.

Utána normális volt megint, aztán aznap később újra bekattant, és került.

Aztán egy ideig megint normális volt utána legközelebb megint amikor almot cseréltem akkor lett agresszív és utána megint került.

2023. ápr. 4. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha agresszív lesz a viselkedése egy cicának, vagy tőle szokatlan módon viselkedik, akkor érdemes elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.


Ismerősömnek a 3 cicájából az egyik, mikor agresszívvá vált, akkor 3 hónap után került el állatorvoshoz, és kiderült, hogy szegénykének fájt az egyik fogacskája, és emiatt viselkedett másként.


Ha alkalmi jellegű nála az agresszivitás, akkor lehet, hogy nem szereti a parfümöd, megijedt valamitől stb. stb.

2023. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Adj neki enni
2023. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ertem. Lehet, hogy valoban van neki valamilyen rejtett fajdalma, igy erdemes elvinni az orvoshoz vagy legalabbis ovatosan vegigtapogatni, hogy erzekeny-e valamelyik testreszere, de abbol itelve, hogy legalabb ketszer akkor tamadt neked, amikor az almot cserelted, az utobbi valthatta ki az agresszivitasat. Az alabbi cikk elmagyarazza, hogy egyes macskak rossz neven veszik, ha a gazdajuk hozzanyul az alomhoz:

[link]


Neha arrol van szo, hogy a macska a teruletet vedi, neha arrol, hogy a dominanciajat kivanja kimutatni, neha meg arrol, hogy fel, ha a megszokott targyaihoz hozzanyulnak. Ha a te macskad amugy nem annyira felos, akkor az elso ket ok valamelyike, illetve a ketto kombinacioja lehet, annal is inkabb, mert ivaros, immar felnott kandurrol van szo.

2023. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!