Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma délelőtt sikerült észrevenn...

Ma délelőtt sikerült észrevennem, hogy a cicánk éves oltása tavaly december közepén lett volna esedékes.Vajon mennyire fog lecseszni az állatorvos, ha jövő héten elviszem oltásra?

Figyelt kérdés

febr. 24. 23:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Kutyánál és macskánál is az oltás 3 évig "érvényes". Sok helyen külföldön elég is csak 3 évente oltatni a kötelezőoltással a kutyákat. Magyarországon azért kell évente oltatni, hogy "biztosra menjenek". Mert sajnos azt mindenki tudja hogy a magyar ember mennyire lusta/feledékeny/nemtörődöm,ezért az oltás úgy van megszabva hogy évente kötelező, mert így lesz (majdnem) biztos hogy minden kutya oltva van legalább 3 évente.

Ha itthon is 3 évenként kellene csak oltani, akkor az a magyar embernél 4-5 év lenne... tisztelet a kivételnek.

Ja és ezt nem én találtam ki, ez valóban így van.

febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%

Jogos a kerdes. Egy szobacica annyit jar king, annyit erintkezik mindenfele mas allattal, hogy muszaj oltatni. Velemenyem szerint evente keves. Egy felelossegteljes gazdi 2 hetente oltatja, de ti meg ezt se tudjatok.

Az ne zavarjon senkit, hogy az allatorvoslas azota ekkora business es azota vannak tomve a rendelok, mindenfele kutya meg macska rak meg anyamkínja miatt, amiota ennyi ember oktasra hordja oket meg tomik belejuk a bolti kajat. Erdekes modon regen, amikor allatorvost se latott az allat soha, semmi bajuk nem volt. Mindenki vonja le maga a konkluziot.

febr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8%

*kint

*oltasra

febr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Tisztazzuk: évente kell oltani. Macskanal alapimmunizacio utan a leukozis elleni komponens jó 3 évig, de az benti macskának úgyis felesleges, kijárósnál a köztes években alap oltással kell(ene) oltani. (A bentit meg mindig az alap oltással) Kutyanal ugyanez a veszettségre igaz, az elég lenne 2-3 évente, de a kombinalt resz évente kellene akkor is. Kutyának nálunk azért indokolt az évenkénti veszettség oltás, mert kelet felől nagy a veszettseg nyomás, míg nyugatabbra, ahol elég 3 évente oltani, egyik szomszéd felől sincs veszettség veszély. Nálunk ez most különösen aktuális, Szabolcsban csak idén már 10 veszettség eset volt, abbol 3 haziallatban. Decemberben is volt 7 eset. (Az ukránok érthető okokból most nem foglalkoznak ezzel, és a vadak áthozzák a hataron) A keleti országrészben bizony az összes kijaros macskát is oltani kellene veszettség ellen, különösen most. Csak hogy világos legyen: ha veszett állat váladéka egy seben keresztül bejut az ember szervezetébe (pl. megharap), akkor vagy elmegy az ember bejelenteni és oltási sort kap ellene vagy ha megvárja szépen, hogy tünetei legyenek, akkor már csak a temetkezési vállalkozóval kell beszelni, de gyorsan.


Kérdező, ne aggodj, normális doki nem fog lecseszni, de azért máskor figyelj oda! Pl. ragassz egy cetlit az oltási könyv elejére, hogy mikor esedékes a következő oltas, akkor nem kell az oltási könyvet nyitogatni.

febr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező, ne aggódj, két hónap késés nem számít. Nem fognak ezért szemrehányást tenni. Komoly, felelős állattartó vagy, hogy emiatt a késés miatt így aggódsz, bárcsak mindenki ilyen lenne!
febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, szerintem össze tennék a két kezüket, ha csak ennyire lennének a gazdik “felelőtlenek”
febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az az orvos, aki bármit beszól - jártam már így én is - ott kell hagyni a francba, mert hiába "jó" szakember, nettó bunkó.


Bár nálam a szakmaiság ott indul, hogy nem parasztkodunk a másikkal.

febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos azt mondta, ugye évente kell a kombinálttal oltani őket, de nem úgy működik, hogy egy évig jó, aztán puff, már le is járt, hanem egy évtől elkezd csökkenni a hatása és kb fél év alatt ürül ki a szerezetből, szóval nem baj, ha nem napra pontosan viszed el évente, de másfél évben legyél benne. Bárkivel bármikor előfordul, hogy éppen abban a hónapban nem úgy jön ki a lépés, de fél év alatt meg lehet oldani. Te benne vagy a fél évben, nem lesz semmi baja a cicádnak, a doki is tudja.
febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly én is csúsztam a kutyánál pár hetet. Nem kaptam lecseszést. :D Idén már nagyon rákoncentráltam és időben elvittem.
febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!