Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kizárólag lakásban lakó...

Kizárólag lakásban lakó macskának melyik védőoltást érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Cipővel sem hordok be semmi vírust, mert azt az előszobában leveszem és csak papucsban mászkálok bent. Ivartalanítva van, 2 hete műtötték.
2010. okt. 25. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az enyémek 4- ill. 5 évesek. Mindkettő ivartalanított nőstény, és lakásban tartom őket. Semmilyen oltásuk nincs, és lám életben vannak:)
2010. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor volt egy perzsám, kizárólag lakásban, el akartam vinni oltásra. A doki csak egyet adott neki, mert azt mondta, nem szükséges több, ha nem mászkál ki. Kár, hogy nem tudom, melyik oltás volt az.
2010. okt. 25. 09:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Elég évente egyet beadatni, valami komplex a neve:) doki tudni fogja:) Enyém is csak ezt kapta, nem kell neki veszettség meg ilyenek ellen
2010. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam is csak a lakásban vannak a macskák, veszettség ellen nem olttatom. Megkapják a kombinált oltást és a leukózis ellenit.
2010. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerülnek az oltások, én még előtte vagyok, de biztosan nyugodtabb lennék, ha az összes be lenne neki adva :) Egy macska elélhet 20 évig, mi van, ha közben kertes házba költözünk, és kiskorban nem volt beoltva?!? Szóval szerintem, ha van pénzed, adasd be neki mindet, az a biztos :)
2010. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak

Első év elég húzós. Akkor érdemes durván egy huszast rá számolni az oltásokra, mert akkor még mindent duplán kap. A továbbiakban évente 1 oltás van (+ a veszettség elleni, ha úgy dönt a gazdi). Nem olcsó dolog az állattartás, de nyilván minden normális ember tájékozódik mielőtt magához vesz egy állatot, és mérlegel, hogy ezt tudja-e vállalni.

2010. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most nem igen van pénzem, mert a volt spórolt pénzem is a macskámra költöttem (ivartalanítás, orvos, mert hasmenéses volt, többféle táp, gyógytáp). Ha megint lesz valamennyi akkor viszem oltatni. Sajnos albérletben lakom egyedül, saját pénzemből. Macskára nem sajnálok semmit, ezért inkább spórolok, ha tudok és elviszem majd oltásra.
2010. okt. 25. 12:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Elkésve semmivel nem vagy. És, ha hasmenése van/volt, úgyse lehet most oltatni.

Én a helyedben az oltások előtt szűretném a macsekot. Ha pl a FeLV tesztje pozitív máris "felesleges" leukózis ellen oltatni.

A legfontosabb úgyis az ivartalanítás volt, ezen már túl vagytok. Az elején nagyon nagy beruházás minden állat tartása, de aztán csökkennek ezek a kiadások. Bár az állattartás nem olcsó mulatság.

2010. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: tényleg nem olcsó, főleg, ha a legjobb minőségű tápot eszi (RC). Már nem hasmenéses, jól van. 7 hónapos körül van, de már úgy néz ki, mint egy felnőtt macska. A szőre is nagyon selymes, szerintem a táptól.
2010. okt. 25. 13:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok ezekkel a kiadásokkal. Két kutya és macsek mellett. De ha vállaljuk őket nem spórolhatunk. Nálam is fullra van oltva mindenki, macsek szűrve is FeLV/FIV-re. Prémium tápon élnek mindannyian, macska mellé a Hill's gyógytápját kapja, vitaminokat kapnak, 3 havonta féreghajtva vannak, fél évente új kullancs nyakörv...Nem vagyok én sem anaygilag eleresztve, de ők mindent megkapnak :)
2010. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!