Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leukózis pozitív macskát...

Andikovi kérdése:

Leukózis pozitív macskát össze lehet-e engedni a többi (4) macskával a lakásban, ha azok megkapják a leukózis elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Van 4 cicám, 1-1-3-9 évesek, mint mentett cicó, látszólag szétcsattannak az egészségtől. Most új jövevény került hozzánk (elkülönítve), sovány volt, leteszteltük FeLV, FIP, FIV-re és FeLV-pozitív eredmény jött ki. Nem tudjuk, hogy mi a jobb, kicsi helyen elkülönítve tartani, vagy a többi cicót beoltatni leukózis ellen? A többi cicó védelme miatt mi a jobb? Teljes védelmet kapnak az oltással? Vagy nem? Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 31. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
elég jó a védőoltás,oltassátok a macskákat,mert átvihetitek a karanténos macskáról is.akkor már jobb,ha az is a többiekkel lehet.
2011. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A többit mindenképp be kellene oltatni, akkor is ha külön tartod őket, így a legbiztonságosabb. A leukózissal kapcsolatban nem vagyok képben, a FIP-ről tudom, hogy nem nyújt 100 %-os védelmet az oltás sem, de szerintem kérdezz meg egy állatorvost is erről!
2011. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem még kapok egypár jó tanácsot! Örömmel veszem. Állatorvosoknál is informálódom mindenkképp. Szeretnék több oldalról megvilágosodni!
2011. máj. 31. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is oltasd a többit, ettől függetlenül is, hiszen ha ilyen nagy macskabefogadó vagy nem tudhatod, h mikor kapnak el valamit egy új jövevénytől, szerintem ha teheted, adasd be nekik a legmagasabb kategóriás kombináltat, és persze kérdezd meg az orvost h a leukózis oltás mennyire biztonságos.
2011. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!