Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etet valai kizárólag száraztáp...

Etet valai kizárólag száraztáppal (prémium)?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hány forintból oldja meg naponta.

Egyáltalán egy felnőtt cicának(inkább kisebb méretű)mennyi az adagja, sehol sem találok adagolást egyik prémiumtápra sem:(


2011. júl. 26. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Royal canin 4kg-os macska:sterilised: 60g/nap

exigent: 75g

sensible: 70g

indoor:75g

fit:80g

outdoor:75g

ACANA: 5 kg-os macs: 90g/nap


Royal esetében számolj kb 20-22 ezerrel/10kg, és akkor kiszámolhatod, de nem érdemes kisebb kiszerelésben venni.


ACANA, 1550/kg kimérve nálunk.

2011. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Pont ezekre gondoltam!:)


Esetleg megírnád a véleményed-vagy akinek még van-, hogy nem kell "sajnálni" a cicust, ha csak ilyet kap? Merthogy szerintem nekik is kell időnként változatosság, mert szerintem ráunnak. Vagy tévedek? Nem baj nekik, ha nem látnak többé konzervet?

2011. júl. 26. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vacsira adok konzervet, mert szeretik a cicák, de ezek is jók. Én nem etetek egyfélével, minimum az ízváltozatokat váltogatom. Hát nem tudom, a konzerv azért szerintem fontos, mert az enyémek nem isznak sokat abból meg felvesznek folyadékot. Ez herélt kandúroknál különösen fontos. Mert ugye a húgykő a kevés ivástól is kialakulhat. Viszont én olyat is szoktam h beáztatom vízba a szárazat, úgy is felvesz vizet. Szóval szerintem macska függő a dolog, de én nem etetném egy félével, mert nem akarom h rákapjon és válogatni kezdjen...
2011. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha naponta beáztatsz egy kis szárazat vízbe akkor simán elhagyhatod a konzervet.
2011. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy a hugykő a prémiumtáppal etetetteknél nem igen alakul ki. Legelább is nem nagyobb mértékban, mintha nem szárazat kapna. Áztatva is megeszik?

Én akárhányszor próbáltam, nem voltak elájulva:(

2011. júl. 27. 08:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, Hill's-t kap.

kb 4300 Ft egy hónapra.

mellé persze azért időnként kap mást is, párizsit, húsdarabokat, ami van otthon, meg konzervet is néha.

2011. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Milyen cicusod van?
2011. júl. 30. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
sima házimacska, ivartalanított nőstény, 1 éves. : )
2011. júl. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tyű, igazán jó dolga van!:)
2011. júl. 31. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!