Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én hibám volt?

Az én hibám volt?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim társasházban laknak közös udvarral. Ott él kb. 10 macska már évek óta, nincs gazdájuk de minden lakó eteti őket. Gyakran megyek a nagyszüleimhez mert idősek, segítek bevásárolni nekik stb. Volt egy kiscica aki mindig az ajtóban gubbasztott és nyávogott, mi laikusként azt gondoltuk hogy milyen cuki beszélgetős cica. Ő volt az egyetlen aki nem félt az emberektől, a többiek nem engedik megsimogatni maguk. Mindenki megszerette, még a nagyszüleim is pedig ők nem macskások.

Annyira belopta magát a szívembe hogy úgy döntöttem hazahozom. Megvettem mindent ami szükséges volt számára és elhoztam a lakásomba. Ahogy kiengedtem a hordozóból egyből elkezdte felfedezni az új otthonát és dorombolt, nem bújt el pedig direkt vettem neki olyan házikót amiben biztonságban érzi magát. Úgy tűnt hogy tetszik neki a hely. 2 nap múlva elvittem beoltatni a legjobb helyi állatkórházba, ahol azt mondták hogy 3 hónap körüli lehet és egészségesnek néz ki pedig szerintem akkor is vékonyka volt. Pedig volt étvágya, nem is kicsi. Mondtam hogy hasmenése van, erre kapott pasztát amit én adtam neki minden reggel és este. Viszont a hasmenése nem szűnt meg napok múlva sem, ezért visszamentünk. Akkor másik orvos rendelt aki azt mondta hogy teljesen le van gyengülve, kapott infúziót és másnap is vissza kellett mennünk hogy megkapja a másik felét. Akkor adtak probiotikumot is, de azt mondták nem biztos hogy túl fogja élni mert nagyon kicsi. Másnap sokkal jobban nézett ki, 4 nap múlva kellett volna visszamennünk kontrollra. Viszont aznap hajnalban arra keltem hogy nagyon hangosan nyávog. Bementem megnézni és már nem tudott lábra állni. Tudtam hogy már nem lehet megmenteni, 8kor nyitott az állatkórház. Be akartam vinni eutanáziára hogy ne szenvedjen de addigra már elment.:’(

Addig az ölembe fogtam és beszéltem hozzá, hogy tudja hogy nagyon szeretem. Annyira bíztam benne hogy felépül és boldogan élünk együtt sok éven keresztül, de nem sikerült megmenteni. Hiába keveset volt velem, nagyon megszerettem és szerintem ő is jól érezte magát itt. Most üres a lakás nélküle, és nagyon magam alatt vagyok.

Pár embertől megkaptam burkolva, hogy az én hibám az egész mert elhoztam a természetes élőhelyéről és ebbe a nagy változásba halt bele. Én is sokat kattogok ezen, mert végülis eddig is eléldegélt valahogy, nálam pedig 3 hét után elment.

De a szomszédok azt mondták hogy biztos beteg volt, mert amióta megszületett szinte azóta hasmenése volt, sosem látták futni, játszani és hogy a nyávogása segélykiáltás volt. Nem tudom mire gondoljak, hogy miért történt ez. Nagyon sajnálom a kiscicát és hiányzik minden percben. :( Lehet hogy tényleg az én hibám volt? Arra is gondoltam hogy lehet a gyógyszerek sem tettek jót neki ha ilyen érzékeny volt a pocija, de én csak jót akartam neki.:(


febr. 29. 09:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is erdekes, hogy purevaxot kapott, mert nem olyan regen teljesen hianycikk volt orszagosan.

Lehetett a dologban FeLV (leukozis), FIP (gyogyithatatlan volt eddig, mar van ra lehetoseg) vagy parvo is.

Kinti cicat mindig tesztelni kell eloszor (a FIP-et tunetegyuttesbol).

Nem rajtad mult, le a kalappal a hozzaallasod miatt.

febr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a burkolt célozgatás engem nagyon felhúz még így ismeretlenül is..:DDD

Nyugodtan mond meg nekik, hogy tanulatlan suttyó csicskák, akik még azt sem tudták kilogikázni, hogy te pont csak segítettél a macskán, amennyire lehetett... Nem is értem ezt az élőhelyes hülyeséget, gondolom a 70 éves Marika néniék dumálták ezt neked, akik az ivartalanításban sem hisznek:))

febr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

10, én is erre gyanakszok. De leukozis ellen oltotta, szóval a tesztelés nélküli leukozis elleni oltás miatti leukozis belobbanást kizárnám.

Esélyesen eleve parvos volt, ami ellen a oltás sem tudott mit kezdeni.


Szóval nem biztos, hogy az állatorvos hibázott, de az biztos, hogy a kérdező nem. Nagyon lehetséges, hogy annak a szegény állatnak csak ennyi idő volt kirendelve :/

febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

(13)

Jah nem, hülyeséget írtam. Mégis leukozis ellen lett oltva, tehát nem zárom ki a állatorvos felelősségét.

Kérdező, az oltás elött lett fiv/felv teszt csinálva?


11, elvileg január óta már megint van az országban. Azt tudom, hogy tavaly a 4. félévben már nem volt, én is kerestem.

Mindenhol nyomatták, hogy tesztelni kéne a macskát, mert! És akkor amikor kérdeztem, hogy oké, és ha negatív, akkor beoltják? jah, azt nem, mert nincs leukozis elleni vakcina az országban

febr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem csináltak semmilyen tesztet rajta.:(
febr. 29. 12:27
 16/19 A kérdező kommentje:

Most is itt vagyok a nagyszüleimnél, csináltam neki szép sírhelyet a rózsabokor alá.

Van egy tesója, sokszor ott fekszik a kereszt mellett. :(

febr. 29. 12:40
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza a tesojat :)
febr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Gondolkodok rajta, de egyelőre még nem szeretnék új kisállatot. :(
febr. 29. 12:59
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jót tesz ilyen esetben a léleknek.
febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!