Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki mit csinált volna? Az én...

Ki mit csinált volna? Az én hibám?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltunk bulizni este. Es a mosdokhoz lepcson kell felmenni. Bementem az utlsoba ahol eszrevettem ahogy kinyitjuk az ajtot mogotte 4 kis madar kuporog. Ha valaki erosebben kinyitja akkor meguthette volna oket . Ki akartam oket vinni onnan egy fahoz, mert ugy gondoltam nincsennek biztonsagban. Hangzavar van, folyamat jonnek mennek az emberek. Ahogy hozza ertem az egyikhez elkezdtek elszaladni, "repulni" az egyik sajnos meghalt, de nem tapostak ossze csak mire mentem volna erte mar ott fekudt. Lehet, hogy szegeny halalra remult? Az en hibam? Hagynom kellett volna ott oket? A tobbieket egy fatorzshoz vittem.

2023. jún. 25. 04:09
 1/3 vantel ***** válasza:
13%
Lakatot kellett volna szerelni az ajtóra, hogy ne nythassák rájuk.
2023. jún. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megtetted amit tudtál az adott helyzetben, ne érezd rosszul magad
2023. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ha mind a 4 ott kuporgott akkor valószínű, hogy ott nőttek fel, ott nevelték a szüleik. Nem tudom elképzelni, hogy 4 ugyanolyan kismadár betéved egy helyre. Vagyis hagynod kellett volna. Az az egyik pedig valószínű, hogy halálra rémült. Akkora stressz érte amit nem tudott feldolgozni. Ami a többit illeti nagy valószínűséggel őket is elintézted. A szüleik nem biztos, hogy megtalálják ha benn fogják keresni ráadásul egy fatörzs mellett , mégcsak nem is a fán eléggé ki vannak téve különböző veszélynek. Macska, patkány, emberek bármi ami zavaró nekik aztán szétfutnak, repülnek , messzire kerülnek a szülőktől es könnyű predává váltak.

Sajnos ha egy vadon élő állatot találnak akkor az emberek hajlamosak azt hinni, hogy elveszett, elhagyott, veszélyben van. Úgy az őzgida mint a kismadár ha egyedül vagy többed magával kuporog valahol az nem jelenti, hogy elhagyták csupán az anyjuk hátrahagyta amíg ő élelmet keres és később vissza fog hozzá jönni. Ha csak abszolút nem egyértelmű a helyzet, hogy elhagyott állatról van szó akkor hagyni kell. Ez a legjobb amit tehetünk.

2023. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!