Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért köhög egyre többet a cicám?

Miért köhög egyre többet a cicám?

Figyelt kérdés

13 éves, bő egy hónapja költöztünk és azóta kijárósból benti cica lett. Régen is előfordult köhögés, de amióta új helyen vagyunk, sokkal gyakoribb. Gondoltam arra, hogy a szárazabb levegő miatt, de egyrészt sokat teregetek abban a helyiségben, ahol leggyakrabban tartózkodik, másrészt FORL-os, ezért szteroidot szed, az kezelné az esetleges asztmát, allergiát is. Ha pedig szőrcsomó okozná, minden nap a gyógyszer után kap pasztát, felváltva egyik nap malátát, másik nap multivitamint. Macska Béres cseppet is kap minden nap.

Étvágya, általános állapota jó, játékos, mozgékony, bújós, dorombolós.

Egy-két héten belül esedékes egy látogatás az állatorvosnál, de addig is hátha van valakinek érdemi tapasztalata a témában.



febr. 29. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Más a por összetétele az uj lakásban. Mennyit százalékos a nedvességtartalom a lakásban?
febr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem mértem még, de az biztos, hogy más, mert teljesen más a fűtési rendszer. Hiába takarítok, gyakran látok port szállingózni. A száradó ruhákból is száll fel, ilyen az előző helyen nem volt, mert szárítógépet használtam. Engem is irritál, használok is sós orrsprayt, amióta itt lakunk. Mi lehet a megoldás? Párásítás? A gondom az, hogy ez is átmeneti lakhely, kb. egy hónap múlva megyünk a végleges helyre. Addig is jó lenne valami hatékony megoldás a köhögésre. Nehezítés, hogy szellőztetni is körülményes a cica miatt, olyankor be kell zárnunk másik helyiségbe, hogy ki ne szökjön.
febr. 29. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is télen szárazabb a levegö bent a fütés miatt. Párasitót használunk, meg a fürdés, zuhanyzás után nyitvahagyjuk a fürdöszobaajtót.
febr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!