Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsam távol a kóbor...

Hogyan tartsam távol a kóbor macskákat a 2 kinti cicámtól?

Figyelt kérdés

Van 2 kb 8 hónapos kinti cicám.

Sok kóbor macska megfordul a kertben, de van egy, ami iszonyúan pofátlan. Elkergeti a kiscicákat, stb.

Nemrég vettem nekik egy cicaházat, imádják.

Aztán egyik este arra értem haza, hogy ez a pofátlan macska a cicaházban fekszik, az enyéim meg bokor alatt.

Elkergettem, de gyanítom, vissza fog jönni.

Kicsik ezek után nem alszanak a helyükön, amit nem is csodálok.


Van valami módszer, amivel a kóbor macskát távol tudnám tartani?

Hiába zavarom el, mindig visszajön.

Az, hogy befekszik a macskaházba, az csak hab a tortán. Nagyon mérges vagyok és megköszönnék pár tanácsot.


febr. 29. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
A dolog nagyon egyszerű. Vidd be a cicákat, benti cicának.
febr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát addig kell zavarni az idegen macskát, amíg meg nem unja és nem jön vissza. Ha már megjön a jó idő akár le is boríthatod vízzel, utánadobhatod a seprűt meg ilyesmik. A macskáidat csak bent etesd. Sajnos ez ilyen, nem tudsz mit csinálni az idegen macskákkal, amíg talál ott kaját, nehézkes lesz elűzni.
márc. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom majd a vízleöntéssel! Csak az a baj,amint meglát engem, már iszkol is el, de aztán fél óra múlva visszajön.


Benn etetem őket, csak a tejes tálkájuk van kinn, de akkor azt is beviszem.

márc. 1. 07:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod távol tartani, max. ha kutyát tartasz. Én évekig küzdöttem velük, amúgy nem kóbor macskák voltak, csak ivarosak, akikkek a gazdájuk nem nagyon foglalkozott. Nálam az lett a vége, hogy a legagresszívabb kandúrt becsapdáztuk, ivartalaníttattuk, aztán később egy elég komoly sérüléssel vissza is jött, akkor a kezelés után befogadtuk és 5 évig velünk élt... Sajnos a kandúr életében FIV-es lett, abba halt bele. 😞
márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő a területének tekinti a kerted. Előbb-utóbb el fogja kergetni a cicáidat.


Én is azt javaslom, hogy legyenek benti cicák, vagy a kerítést csináld meg macskabiztosra

márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Először is, a kérdés helyesen: hogyan tartsd távol az egyik kóbor macskát a másik kettőtől, amelyiket eteted. A kinti macska nem a te macskád, csak két macska kint, akiket etetsz.

Amíg a macskáknak szabad bejárása van a kertedbe (és szabad kijárása a kertedből) addig semmit sem lehet tenni.

Most mondhatnám, hogy tanulj felelősséget, építs macskabiztos kerítést, vagy eleve ne engedd ki a macskáidat, mint ahogy a normális gazdik, de ezek gondolom nem érdekelnek, az ilyennek a macska amúgy is fogyóeszköz.

Egyébként macskának nem adunk tejet, mert laktózérzékenységre hajlamosak. Persze, persze, a tieid biztos szeretik, sőt igénylik, csak épp azt nem látod, hogy a belüket kif-sák a bokor alatt, hiszen kintiek...

márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó, legszívesebben úgy fejbe vágnálak a hülye szöveged miatt hogy…
márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
7, ha már érveid nincsenek, legalább anonim oldalon keménykedsz :) bájos.
márc. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"az ilyennek a macska amúgy is fogyóeszköz."

Te tudod, mit beszélsz, öreg?!

Nem az okoskodó kioktatásodra vagyok kíváncsi!

Nagyon is szeretem azt a két macskát, ezért sem akarom, hogy bántsák őket! Vigyázok rájuk ahogy tudok!

Kezdő macskagazdiként nem vagyok tisztában mindennel, ezért is merészeltem kiírni egy kérdést!


Köszönöm a többieknek a hasznos válaszokat, a 6-os kérdező meg gondolkodjon el, mit feltételez másokról. :)

márc. 4. 13:59
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
9, "kinti" macskád van. Nem kell feltételeznem semmit, te magad leírtad a lényeget. Ha érdekelne az állataid jólléte, nem ilyen hanyag módon "tartanád" őket.
márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!