Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsam távol a kóbor...

Hogyan tartsam távol a kóbor macskákat a 2 kinti cicámtól?

Figyelt kérdés

Van 2 kb 8 hónapos kinti cicám.

Sok kóbor macska megfordul a kertben, de van egy, ami iszonyúan pofátlan. Elkergeti a kiscicákat, stb.

Nemrég vettem nekik egy cicaházat, imádják.

Aztán egyik este arra értem haza, hogy ez a pofátlan macska a cicaházban fekszik, az enyéim meg bokor alatt.

Elkergettem, de gyanítom, vissza fog jönni.

Kicsik ezek után nem alszanak a helyükön, amit nem is csodálok.


Van valami módszer, amivel a kóbor macskát távol tudnám tartani?

Hiába zavarom el, mindig visszajön.

Az, hogy befekszik a macskaházba, az csak hab a tortán. Nagyon mérges vagyok és megköszönnék pár tanácsot.


febr. 29. 21:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, de a kinti cicák átlagos élettartama kb 2 év. Más cica megverheti (meg is ölheti akár, de lehet "csak" elkergeti), nemi betegséget kaphat (van macska HIV, például), mérgezett egeret evett, kutya/róka/ragadozómadár elkaphatja, ellophatják, bánthatják, meglőhetik, elütheti az autó...


Nagyszüleim "tartanak" kinti macskákat, odaszegődött kóborok, szóval sajnos láttam már eleget.

Egy cicát most különösen megszerettem, el is hoztam, most egy elkényeztetett szobacica :D Nem bírtam a gondolatot, hogy vele is történhet valami.

márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem miattam nem lettek benti cicák... Ha rajtam múlna, benn tartanám őket.

Valóban sok veszély fenyegeti a cicákat, megpróbálom a tőlem telhető maximális módon biztonságban tartani őket. De mivel kinti macskák és nem tudom 0-24ben szemmel tartani őket, nyilván sajnos elmennek csavarogni.

A kaput befújtam macskariasztó sprayvel, és mindig elkergetem őket onnan, véletlenül se menjenek ki az utcára, de persze lehetetlen mindig elhessegetni.


Az egyik cica nem is nagyon megy el, max a kertben bóklászik. A másik viszont szeret elkódorogni, de ő se mindig. Általában együtt vannak, és ha én kinn teszek-veszek,mindenhová követnek.

márc. 4. 14:46
 13/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerencsére nem kötelező macskát tartani, szóval ha nem tudod biztosítani a normális tartás feltételeit, akkor nem tartasz macskát. Ilyen egyszerű.

Viszont az állataidat a telkeden belül tartani jogszabályban előírt kötelességed. Ha nem vagy hajlandó őket bent tartani, akkor macskabiztoz kerítést kell építeni. Ha nem akarsz, akkor keress normális gazdát a macskáknak

márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha nincsenek otthon, és hívom őket, 1 percen belül ott teremnek. Szóval nem hinném, hogy messze elcsavarognának.

Egyszer például a tetőről jött az egyik és kiderült, félre volt csúszva a cserép és a padláson aludt.

márc. 4. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!