Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két nem rokon cica(két külön...

Két nem rokon cica(két külön alomból származó cica) jobban kijön egymással, mint két rokon macska(pl anya-lánya, anya-fia, két testvér) ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy emiatt, de nekem a kandúrom simán befogadta az idegen kislány macska kölyköt. Egy ismerősöm befogadott anyamacska egyik fiát megtartotta, állandóan rivalizálnak.

Rokonomnál ugyanez, ő sok macskát ment, a saját kölykeit elmarja minden befogadott macska, de egymással még két felnőtt egyedet is simán összeszoktattak.

Lehetséges, hogy ez természetes náluk, a beltenyészet elkerülése végett? Mármint ivartalanított mind, de talán ez ösztönösen bennük van, hogy közeli rokonok ne maradjanak együtt, közelben?

Csak egy elmélet, kinek mi a tapasztalata?


márc. 1. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak véletlenül pont így alakult a környezetedben. Az én cicáimnál meg az ismeretségi körömben az ellenkezőjére több példa van.
márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre röviden: nem.

Hosszabban: anya és kölyke (tökmindegy, nőstény vagy hím) onnantól, hogy az anya leválasztja a kölyköt, természetes módon riválisok. A macska nem társas lény (fajtársi szempontból), így az a természetes, hogy a kölyök leválik és külön éli világát. Nyilván az emberi közeg ezt befolyásolja valamelyest.

Két idegen macskánál az adott macskák személyisége, temperamentuma a meghatározó, és egyébként az sem mindegy, milyen körülmények között nőttek fel. Akik kiskoruktól más macskák között voltak, könnyebben megszokják általában később is az új macska jelenlétét, de nem csak ez számít, hanem millió nüansznyi dolog. Az, hogy nálad meg ismerősödnél az idegen macskát egyből elfogadta a saját macska, az mázli, nem több. Örülni kell neki.

Viszont ami végleg ellentmond az elméletednek, hogy az megfigyelhető, hogy az együtt nevelkedett tesók között van a legnagyobb esélye a szoros kötelék kialakulásának. Ugyanis az átlag macska elfogadja ugyan a másikat, de töredékük van csak, aki tényleg kedveli a másik háztartáson belüli macskát, és normálisan együtt játszanak, alszanak, stb. Az ilyen szoros kötelék legnagyobbrészt testvérek között alakul ki, nem véletlen, hogy macskamentéseknél is előszeretettel adják párban az egymással jól kijövő tesókat.

Ha ezek a tesók ivarosak maradnának és ellenkező neműek, akkor feltételezhetően simán párosodnának, míg például ha két ivaros hím lenne, akkor legalább párzási időszakban rivalizálnának, akár össze is verekedhetnek.

márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk két ivaros kandúrunk van, néha balhéznak de alapvetően jól kijönnek egymassal, van, hogy együtt mennek csajozni, van hogy osszebujva is alszanak.


Szóval én ezt nem tapasztaltam.

márc. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs azt nem mondtam, h egy alomból való testvérek. (3-as voltam)
márc. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Csak kérdeztem, igazából lényegtelen.

Az én fiú cicám nagyon társasági jószág, kutya mellett nőtt fel és a kutyát is mindig mosdatja, ha kiviszem sétálni, ott is menne oda idegen kutyákhoz pajtizni.

Valószínűleg azért fogadta nagy örömmel és szeretettel a kicsi lánycicát is.

márc. 2. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
3, mondjuk lehetne őket ivartalanítani, hogy ne gyártsák a kismacskákat orrba-szájba, meg ne haljanak meg nemi úton elkapott halálos betegségben pár éven belül.
márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszi, de nem vagyunk hívei a csonkításnak, igen önző dolognak tartjuk. Nem akarjuk őket megfosztani a szex örömétől. (3-as voltam).
márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te ilyen agyhalott vagy, értem.
márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8:


A fiadat kasztrálnád csak a ezért, hogy ne keveredjen állandóan bajba 18-20 évesen és szép magas hangja legyen? Ha a válaszod nemleges, akkor gondolkodj el azon, hogy mi jogon teszed ugyanezt olyan állatokkal, akik ezt nem kérik.

márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy macska egy 2-3 éves gyerek értelmi szintjén van, nem egy 18-20 évesén. Tehát tegyük fel helyesen a kérdést: miért hagynád, hogy egy 2-3 éves gyerek sérüljön és meghaljon a te ignoráns viselkedésed miatt? Miért hagysz egy 2-3 éves gyereket kint játszani az utcán, hogy bármikor elüthesse egy autó? Hiszen 2-3 éves gyerek nem fogja fel, mekkora veszélynek teszi ki magát, ő nem tudatos döntést hoz.

A szex az emberen kívül egyetlen egy állatnak okoz tényleges örömöt, ez pedig a delfin. Minden más állat ösztönből cselekszi, nem élvezet miatt. A macskák nagy része párzás útján, vagy verekedés útján kapja el a halálos betegségeket.

Nyilván, téged ezek nem érdekelnek, mert neked a macska fogyóeszköz, nem családtag. Könnyebb vállat rántani és ráfogni ilyen bromságokra, hogy miért nem vagy hajlandó foglalkozni az állatoddal.

Pont az ilyenek macskáit szoktam amúgy összeszedni az utcán, elviszem ivartalanítani őket, és gazdát keresek nekik, ha tudok. Remélem a tiéddel is ez lesz, és legalább a hátralévő életében boldog élete lesz.

Neked meg kívánom, hogy hajtson át rajtad egy nyergesvontató, lehetőleg még mielőtt szaporodnál, mert a selejtes genetikára nincs szüksége a fajunknak, köszi.

márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!