Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami baja van a cicámnak,...

Valami baja van a cicámnak, segítség?!

Figyelt kérdés
Pár hónapja a kertünkben találtunk egy kiscicát. Először azt hittük, fajtiszta, pontosan úgy nézett ki, mint egy Main coon. Ahogy nőtt, kicsit változott, de a hasonlóság most is nagyon erős. Meg volt fázva, adattunk neki injekciót. Benti cica. Eddig arra figyeltünk fel, hogy nagyok fél az idegenektől, amikor vendégek jöttek, mindig elbújt. Tegnap óta viszont furcsán viselkedik. Mikor megérintettük a mellkasát, nyávigott, mintha fájna, de ezt 3 alkalommal, utána már nem. Ma pedig reggel evett, és azóta bebújt egy szék alá, nem akar kijönni onnan. Kivettem többször is, hozzámbújt, dorombolt, simiztem, de ha leteszem, mindig behúzza a farkát, és visszamegy a szék alá. Olyan, mintha félne. Délelőttönként szokott egyedül lenni, mert mindenki dolgozik, sulizik. Nem tudom mi lehet a baja, de nagyon meg vagyok ijedve, kérlek, aki tud valamit, írja le!:(

márc. 16. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Vigyétek el állatorvoshoz sürgősen, bármi lehet vele.
márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem fel, hanem beteg, lazas is lehet a gubbasztas alapjan.

Azonnal orvos.

márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
El kell vinni az állatorvosi ügyeletre. Még ma.
márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A szüleidnek sincs annyi eszük, hogy állatorvoshoz kell vinni?
márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Doki!!
márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, és azokat is, amik egyből támadtak. Mint említettem, tegnap kezdett így viselkedni. Nem tudom felétek hogy van, de nálunk szombat-vasárnap nincs nyitva állatorvosi rendelő, a szomszéd falvakban sem. A héten mindenképp elvisszük.
márc. 16. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

"Nem tudom felétek hogy van, de nálunk szombat-vasárnap nincs nyitva állatorvosi rendelő, a szomszéd falvakban sem."

Én mondjuk nem vagyok falusi, de ha az lennék, akkor nyilvánvalóan lenne a háznál autó, hogy tudjunk mivel közlekedni. Abba ülnék bele, és vinném el vele a cicát a megyeszékhelyre, vagy oda, ahol a legközelebbi ügyelet van. És hidd el, hogy nem bántani akarlak, de elég sürgősnek hangzik a dolog a leírtak alapján. Ne nézzétek tétlenül, ahogy szenved!

márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg fájdalmai vannak, esetleg láza is. Azért az nem biztos, hogy annyira súlyos, amikor legutóbb az én cicámnál volt hasonló, átnéztük alaposan és megtaláltuk az okát: egy begyulladt körömágy volt. Ebbe nyilván nem halt bele, sőt, mire dokihoz vittük, el is múlt. Szóval nem feltétlenül kell temetni, meg a macskák szerencsére elég szívósak, nagyon ritka, hogy egyik napról a másikra valami komoly baj legyen egy benti cicánál. Egyébként ha érintésre fájdalmat jelez, akkor lehet egy rándulás is, ami hasonló tüneteket tud okozni, pl. ha rosszul ugrott le valahonnan.

Ez most a leírás alapján nekem annyira nem tűnik vészesnek, több évtizedes macskás lét után én sem rohannék vele azonnal orvoshoz, de állattartóként azért mindenképpen felkészülnék, hogy hol van a legközelebbi ügyelet, mert igenis van, hogy sietni kell és nem várhat napokat a dolog.

márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Vittem már ennél jóval kisebb probléma miatt is cicát hétvégén az állatorvoshoz.


Nem érdekelne, hogy nyolc faluval arrább kéne menni.

Melyik a legközelebbi nagyobb város?


Budapesten például ott a Supervet, aminek még mentőkocsija is van, viszont asszem csak éjszaka. Ha meg akarod menteni a cicát, akkor most csörgesd meg őket, ha nincs más doki. Lehet, hogy nagyobb a baj, mint hinnéd.


Máskor meg leszel szíves kilistázni a közelben lévő állatorvosokat, köztük olyanokat is, akik hétvégén és éjszaka is rendelnek. Legyen B terv is, hogy ne akkor kelljen kapkodni, ha baj van.

márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!