Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy segítsek a cicámnak,...

Hogy segítsek a cicámnak, hogy szenvedés nélkül el tudjon menni?

Figyelt kérdés

A 19-ik éves cicám haldoklik.

Két hét alatt borzasztóan lefogyott, kihúzták 2 fogát, mert azt mondta az állatorvos, hogy azért fogy, mert nem tud enni. Evett, ivott, mégis fogyott.

Ma délután 4-kor bement a fürdőkádba (soha nem szokott) elfeküdt és bekakilt. Kivettem, lemostam, kitakarítottam a kádat. Ezalatt ő tántorogva odament az ételéhez, evett, majd ivott és utána ordítozva nyávogva kihányt mindent. Vissza akart menni a kádba, de nem tudott, leesett. Betettem egy törölközőt és visszatettem oda, de nézegetem, mert biztos, hogy kijönni nem tud már és félek, hogy összetöri magát.

Falun lakunk, de nem falun megszokott módon tartjuk az állatainkat, hanem családtagként.

5 órakor felhívtam egy állatorvost, az szabin van az ország túl felén.

Felhívtam a másikat, az nem hajlandó elaltatni semmilyen állatot, hiába mondtam el amiket itt leírtam, azt mondta, hagyni kell, hogy a természet végezze a dolgát, minket sem fognak megölni, ha haldoklunk.

A harmadik elaltatja, de csak holnap délelőtt, hiába mondtam, hogy szenved.

Sehova nem tudom vinni, mert este fél 11-re ér haza a férjem a munkából az autóval.

Mit tegyek, hogy ne szenvedjen? Sajátkezűleg nem tudom megölni, az biztos.

Nem is tudom miért írtam ki ezt, nem hiszem, hogy lenne erre valami szer, csak olyan egyedül vagyok.


2018. júl. 6. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Holnap délelőtt vidd el. Addig legyél vele, simogasd, búcsúzz el tőle. Tudom, hogy nehéz ezt végignézni, de mellette kell lenned. Kitartás.
2018. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most kimászott a kádból, nem tudom hogyan, mert éppen nem voltam ott. Viszont trappolva bevágtatott(!) a szobába és elbújt a kedvenc helyére. De találtam a kádban megint egy kakit, ma már a negyediket, ez is mint a többi, kemény kis 2-3 cm-es hurka. A kád mellett az alom, de nem oda tette, szerintem akaratlanul potyog belőle.

Most éppen nem tudom mi legyen vele, ... majd talán az éjszaka eldönti.

2018. júl. 6. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél mellette, érezze hogy vigyázol rá, és reggel irány a doki. Részvétem, én is átéltem ilyet, tudom milyen szörnyű.
2018. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem se altasd el. Hagyd elmenni magától, csak legyél mellette!
2018. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4. Persze, hagy szenvedjen napokig...
2018. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ment a kádba, mert el akart bújni. Én is átéltem, szörnyű volt. Enyém bemászott a komód alá, többször kivettem, de mindig visszabújt. Meg volt beszélve a dokinkkal, hogy másnap visszük altatni, de én még egy éjszakát átvirrasztottam vele, babusgattam még utoljára. Neki leállt a májműködése, menthetetlen volt, de végülis nem szenvedett, csak egyre erőtlenebb lett. 16 éves volt egyébként, egy thai sziámi.
2018. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most órák óta csendben alszik a megszokott helyén.

Nem kakil, nem hány, egyenletesen lélegzik, így most már én is lefekszem. Remélem nem lesz semmi fájdalma éjszaka.

A férjem holnap is dolgozik, de itthon hagyja az autót és elmegy vonattal, hogyha a cicánk nem virul ki, tudjak menni vele valamerre.

Köszönöm a kedvességeteket, mindenki hozzászólása erőt adott, nem voltam egyedül!

2018. júl. 6. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok erôt kívánok neked hozzá és lelkiekben veled vagyok! ❤️
2018. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!