Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vegyes etetése, táppal...

Macska vegyes etetése, táppal és nedves eledellel?

Figyelt kérdés

Van két macskánk, egy benti és egy kinti cica (ő valójában a szomszédé, de mi etetjük, ezért kinti).

Jelenleg reggel és este kapnak nedves eledelt, napközben minimális adag kis tápot, ha kunyerálnak. A reggeli etetést érdemes lenne inkább száraztápra leváltani?



márc. 19. 06:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Jó reggelt.


Igen, érdemes lenne reggel száraztápra váltani, mivel az segíthet a fogak egészségének fenntartásában és a folyamatos rágás stimulálásában. Így a macskák egy kiegyensúlyozottabb étrendet kapnak, melyben a táp és a nedves eledel is helyet kap.

márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, én is erre gondoltam, jobban járnának vele. A benti macska mindenevő, könnyen átszoktatható, szereti a tápot. A kintivel viszont gondban leszek, ő kimondottan válogatós, a tápot nem is igazán szereti (gondolom mindig is házi kosztot kapott "otthon"). Meg valószínűleg mai napig hazajár enni, csak jön ide is. De akkor majd megszokja, hogy reggelente táp van...
márc. 19. 07:30
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen, valószínűleg időbe telik majd, mire a kinti macska hozzászokik a száraztáphoz, de a rendszeres etetéssel és kitartással valószínűleg sikeres lesz a váltás. Fontos, hogy fokozatosan vezessed be a tápot az étrendjébe, és türelmes legyél vele. Idővel megszokja majd, és élvezni fogja az új étrendet.
márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

És az "eledel" olcsóbb mint a csirke farhát?

Csakmert a macska jobban járna a főtt farháttal..

Plusz a garantáltan gabonamentes!

márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 BécsiFehér ***** válasza:
52%
Egyes vélemények szerint száraztáppal egyáltalán nem kellene etetni macskát. A macskának gyors az emésztése (ragadozó) jobb, ha napjában többször kap kevesebb tápot, mint egyszerre sokat.
márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jobban járna, mert egy ismerősöm se hallgatott rám, mert ő attól félt, hogy a száraztáptól húgyköves lesz a cica, ezért reggel is meg este is nagy adag konzervet még pluszban felvizezve adott neki, gyakorlatilag csak nyelte a macska, nem rágott semmit, napközben ugyanúgy egy kis kanállal adott neki csak tápot, de csak azért, hogy legyen mit rágcsálni, ha unatkozna vagy nagyon éhes lenne, legtöbbször ott maradt.

Igaz, nem lett húgyköve, de foga sem maradt ...

Szó szerint elrohadt neki, csomót ki kellett húzni, a maradékkal meg már nem tud tápot enni.

márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4 a Főtt csirke farhátban nincsenek meg azok a vitaminok, amiket a tápok tartalmaznak.

Ettől függetlenül, én szoktam adni neki, de nem mindennap és nem az a fő étkezésük.

Én amúgy egyáltalán nem tudok nekik konzervet adni, mert össze fossák magukat tőle.

Akármilyet adok.

A táptól meg nincs semmi bajuk.

Kapnak egy kis vizezett laktózmentes tejet, hogy tuti eleget igyanak mellé.

márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BécsiFehér ***** válasza:

"A táptól meg nincs semmi bajuk."

Harmadik macskámnak lett tizenéves korában pajzsmirigy túltengése, az egyik emellett még cukorbeteg is volt. Nagyon valószínű, hogy a gyári tápok (nedves, száraz) okozzák hosszútávon ezeket a betegségeket, pedig többnyire "prémium" kategóriát kapnak.

A macska fogait nem a száraztáp tisztítja, az csak marketing szöveg, hanem a nyers, csontos hús (pl. egér). A mesterséges tápoktól fogkövesedik a macska foga, ami ínygyulladást okoz. Ebben is volt részük az én macskáimnak, pedig szárazat is esznek.

Hugykövet a tápokban lévő, töltőanyagnak használt gabonafélék okoznak, mert lúgosítják a macska vizeletét, és az nem oldja fel az egyébként is képződő struvit-kristályokat. Azok irritálva a hugyhólyagot, gyulladást idézhetnek elő, ami hugycső-elzáródáshoz is vezethet. Volt ilyen macskám kettő is, nem kívánom senkinek azt az állapotot.

márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"4 a Főtt csirke farhátban nincsenek meg azok a vitaminok"


Mert te onnan tdod mi van benne egyáltalán?

Maradjunk annyiban, hogy legalább organikus!


A tápot kirakod a sarokba az még 5 év múlva is táp lesz, még a hangya se megy rá! Jobb esetben meglepi a penész, és kb ennyi.

márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én amúgy egyáltalán nem tudok nekik konzervet adni, mert össze fossák magukat tőle.


Akármilyet adok."


Hmmm....



Naja...


A száraztápot megfigyelted már, hogfy mit művel a vízzel?

Na a macska beleivel is azt csinálja...


A párom kutyája gészt életébe csak "tápot" evett 10 éves kopráig élt, már nem voltak fogai, és ha nem kapot tápot akkor vizes hasmenése lett a sima víztől is...


Semmit se bírt már megemészteni a végén, csak a száraztáptól volt szilárd széklete, de folyamatosan éhes volt, miközben ízott akár a disznó, és nem lehetett lefogyasztani sehogy..


Én már örültem, hogy vége lett, mert nem így kell tartani egy ragadozó emlőst, hogy szeméttel etetem aztán meg az orvoshoz rohangálok vele minden hónapba!


Az utolsó héten (hosszúhétvége volt, doki sehol) már alig bírt kaksizni, csak okádott mindentől, ez ment kb 2 napig, állandóan kéredzkedett kifelé aztán estefelé kifosott egy rakás vért meg olyat mint a föld, onnantól csak támolygott és másnap reggelre meg volt meredve.

márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!