Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbálta már valaki a GABA...

Próbálta már valaki a GABA készítményeket, vagy az 5-HTP-t? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Akár por, akár kapszula formájában. Sajnos alvási zavarokkal küzdök már hónapok óta és két készítményt ajánlottak ismerőseim a különböző nyugtatók helyett: GABA, illetve 5-HTP. Melyiknek milyen hatása van? Mennyire lehet ezekre rászokni? Miért jobb ilyesmit bevenni alvás előtt, mint egy nyugatót?

2018. ápr. 17. 08:50
 1/4 anonim válasza:

én is pont most olvasok az 5-htp után...szerintem kiprobálom ma/holnap veszek is....

egy hete alszom rosszul...szorongás alvászavar,legutobb 4 éve voltam benne,akkor szedtem méhpempőt,gyógyfüveket,rosszabb estéken altatót,jártam kraniora,és pszichologushoz....amúgy az oldotta meg ezek mellett,hogy valóra vált,ami miatt szorongtam.

2018. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A GABA fölösleges pénzkidobás annak, aki korábban benzodiazepineket szedett. Ezek a vegyületek ugyanis elnyomják a GABA receptorokat, tehát nem az a baj, hogy kevés a GABA a szervezetedben, hanem az, hogy a receptorok nem képesek felvenni.


Az 5-HTP-t én szedtem, nálam nem vált be, de lehet, hogy másnál igen.

2018. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezek a GABA receptorok az évek múlásával, ha valaki csökkenti majd elhagyja a gyógyszereket, akkor nem alakulnak ki újra a sejteken? Ez egy visszafordíthatatlan állapot?
2018. ápr. 19. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudja senki, szerintem mindnekinek más. Próbáltam utána nézni az interneten, de nem találtam szakirodalmat angolul. Próbálkozz esetleg te is más nyelveken. Szerintem logikusnak tűnik, hogy egy pár év alatt visszaállnak a GABA receptorok. A dr. Heather Ashton Manual szerint a benzó elvonás után még egy évig is fennállhatnak az elvonási tünetek - nyilván a GABA receptorok lecsökkenése miatt.


Lehet, hogy írok dr. Ashtonnak, és megkérdezem tőle.

2018. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!