Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák repülövel. Poggyásztér?

Macskák repülövel. Poggyásztér?

Figyelt kérdés

2 cicát vinnénk be Európába.

Van-e valakinek tapasztalata a poggyásztérben való szállítással kapcsolatban?

Elvileg klimatizált elkülönített, nyomáskiegyenlített helyen lennének, de aggódom miattuk.

Ne osszon ki senki, hogy nem vagyok jó gazdi, a macskák kötödnek hozzám, én költözöm, mert muszály, és 2-300 ezer Forintról van szó legalább, ezért kell a poggyásztérben utazniuk.

Akkor is kell útlevél, orvosi papírok, stb.?

Kérem, csak az írjon aki tud segíteni, és biztos infót tud.


Köszönöm.


2010. okt. 28. 22:57
 1/6 A kérdező kommentje:
(muszáj)
2010. okt. 28. 23:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Állatok szállítása

A legtöbb légitársaság rövidebb útvonalain engedélyezi kisebb állatok fedélzeten történő szállítását, ha az megfelel a társaság ide vonatkozó szabályainak. A szabályok egy része általános, minden társaságnál azonos, más részét viszont a légi fuvarozók saját maguk alakítják ki.

Kisállat szállítását már a foglalásnál jelezni kell, pontos részletekért és tarifáért pedig már a foglalás előtt érdemes felkeresni a légitársaságot.


Légitársaságok a Ferihegyi repülőtéren

Általánosan igaz minden európai légitársaságra, hogy csak egészséges, tiszta, kétnyelvű orvosi igazolással és az Európai Unióban előírt útlevéllel (pet passport) rendelkező állatot szállítanak repülőgépeik fedélzetén.

A kisállatot csak meghatározott méretű szállítóeszközben (ketrec, kennel) lehet utaztatni, amiből a repülőút alatt kivenni nem szabad. A szállítóeszköz mérete, az állat súlya, illetve a fedélzeten egyszerre szállítható állatok száma légitársaságoktól függően eltérő.


Az állatok súlya minden esetben a szállítóeszköz súlyával együtt értendő. Az utasok testi épségét veszélyeztető és vemhes állatok nem szállíthatók a fedélzeten. Azok az állatok, amelyek nem felelnek meg a fedélzeti szállítás követelményeinek, de a légitársaság élő állat fuvarozási szabályainak eleget tesznek, a gép rakterében légi áruként szállíthatók.

Az alacsony árú, "fapados" légitársaságok legtöbbje semmilyen formában nem vállalja állatok szállítását.

Kisállatszállítás néhány légitársaságnál:

British Airways

KLM

Lufthansa

Malév


(Google a barátod :))

2010. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem a fedélzeten szállítanám öket, de nagyon köszi.

Kerestem gugliban már 4 nyelven is, de pontos választ nem kaptam.

Egy 16 és egy 2 órás út lenne, mindkettö Lufthansa, a jegy egybe van.

2010. okt. 29. 00:21
 4/6 A kérdező kommentje:
De nagyon köszi a fáradozást!!!!
2010. okt. 29. 00:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pontos és biztos választ nem tudom, de ha már tudod, hogy a Lufthansával utazol, kérdezd meg őket minden részletről!

Végre valaki, aki még ilyen árak mellett is komolyan gondoskodik a macskájáról! Sokan sajnos inkább megválnának tőlük. Jó utat a cicáknak!

2010. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm! Megvan a telefonszám, felhívom öket, az lesz a legjobb. De ha valakinek van tapasztalata, kérem, írjon!
2010. okt. 29. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!