Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ágyamra pisil a cicám, mit...

Az ágyamra pisil a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7-8 hónapos lány cicám van, panellakó, szobatiszta. Mármint csak akkor, ha ő is úgy gondolja - bizonyos időközönként, van hogy gyakrabban, van hogy kevésbé, de az ágyamra vizel. Az alom rendszeresen tisztítva van, rendesen etetjük, játszom vele minden nap :) Minthogy nem tudok más magyarázatot a problémára, titeket kérdezlek, mégis mi viszi rá a macskát, hogy ne az almába piszkítson? Tudom, hogy általában valami problémát szoktak ezzel jelezni, de több napi gondolkodás után nem vagyok képes rájönni, mi baja lehet. Tiszta foltos már az ágyam, a párnáimat rongyosra mostam már miatta, vehetek újakat. :( Hogyan szoktassam le erről?
2010. nov. 2. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyomd bele az orrát és utána ragd az alomba rögtön. (Tudom, most a sok elvakult elmebeteg, itt fog ugatni, hogy állatkínzó vagyok, de legalább sikerült megoldanom, hogy a macskáim szobatiszták és megfelelően gondoskodom róluk.)
2010. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
62%

Mivel az állatok nem tudnak beszélgetni az emberrel, így ezt a fajta kommunikállást válasszák, olvastam egy állatpszihológus írta. Ők csak úgy tudnak jelezni ha valami nem tetszik nekik, vagy beteg, fáj neki valamije, csak úgy tudja magára kelteni a figyelmed, ha bepisil vagy bekakál, mert tudja hogy azt nem szabad és fel fogol rá figyelni.

Egyébként a macska egy nagyon tiszta állat, odafigyel a higiééniára és erre tanítani semkell. Én sziámi macskákat tenyésztek, van 3 almom most is, és tudom ha így jeleznek nekem akkor valami baj van. Hálistennek ebben az évben egy ilyen jelzés sem volt egyikőjüktől sem. Remélem, tudtam segíteni!

2010. nov. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek...,bele kell nyomni kajakból az orrát a pisibe és akkor megtanulja hogy oda NEM pisilünk!!
2010. nov. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én sose nyomtam bele egyik orrát sem, mégis szobatiszták maguktól érdekes :S
2010. nov. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
talán nem kéne lakásban tartani egy macskát, te idi...
2010. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Tévhit belenyomod az órát és tudni fogja nem szab!!!!!Ha belenyomod az orrát utána dac-ból is oda fog piszkítani!!

Ha oda piszkít ahova nem kéne fogd meg a nyakánál ahol anyuk is viszi vidd oda ahova piszkítót szagoltasd meg vele DE NE nyomd bele az órát ,és utána rakd bele a tiszta alomba, ne hagyd addig kijönni amíg legalább pisilni nem pisilt! Ha pedig látod hogy az ágyadon nagyon szimatol ,vagy pisilni készül kapd fel és vidd az alomba!

2010. nov. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]

illetve itt is tudsz tájékozódni. Illetve ha szobatiszta meg eshet hogy valami betegség okozza , nem ártana állatorvosnak is megmutatni!

Egy dolgot viszont jegyez meg a macskák önfejű, makacs állatok, ha te belenyomod az orát, ö bosszúból már csak azért is oda fog piszkítani!!!

2010. nov. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!