Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskabutort vegyek?

Milyen macskabutort vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy Maine Coon cicám aki most 7,5 kg-os.Még nincs 2 éves, vagyis még nőni és hízni is fog. Olyan macskabutort keresek ami kibír 10-12 kg-os macskát hosszú távon.

Maine Coon cicatartók válaszát várom akiknek esetleg van tapasztalata ezen a téren. Köszönöm előre is.


2010. nov. 4. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! bár nem Maine Coon-os vagyok, de segítségképp leírnám, h olyat ne nagyon vegyél, aminek olyan fekvőrészei vannak, ami csak az egyik szélen és nem középen van alátámasztva. A mi macsekunk 5kg, egy éves a bútor, de az tetején az a függőágy szerűség már eléggé ferdén áll, pedig 45ezres more4cats,szóval azt sem lehet mondani,hogy rossz minőség.
2010. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, erre nem is gondoltam.
2010. nov. 4. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne, ha csinálnál, ha van rá lehetőséged, mert te bitzos nem spórolod ki az anyagot belőle.


[link]


Mi a harmadik sor bal szélsőt csináltuk meg, nem volt túl drága, a polcokat megvettük bútorlapból, ami a baumax egyéb helyeken marad mikor valaki vágat, kb. 200 forint per darab. Az oszlopok is ilyen baumaxosak a kert részről valami kiskert cölöp vagy mi, 350-550 per darab körül voltak, tömör fák. Kis idő kell csak és szépen meg lehet csinálni, és az isten sem ingatja meg olyan stabil. Kenderzsinórt szintén lehet rá venni jó áron, neten érdemes rákeresni, az viszont drága lenne baumaxból vagy ilyesmi boltból. Bevonni viszont azzal vonod be a fekvőrészeket, amivel akarod pl. olcsó padlószőnyeg stb. Mi néztünk ilyen 40-50 ezreseket boltban, de borzasztó instabilnak és szedett-vedettnek tűnt az egész, a miénk stabil, szép és kijött max 10 ezerből mindenestől, pedig szerintem boltban egy ekkora (kb.160magas) lett volna vagy 40 körül.

2010. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen. Amit én néztem az is 50-60 eFt (Armarkat) márka.

Lehet, hogy megpróbálom a készítést. Ha esetleg nem sikerül, akkor még mindig tudok venni.

2010. nov. 4. 16:15
 5/8 Cheyene válasza:

Nem tudom Magyarországon milyenek vannak, de érdemes fából készültet venni. Egyrészt nem szakad/törik szét mint a müanyag, másrészt a cicák kényelmesen tudják benne élesiteni a körmüket. A miénk 180cm magas, vastag fa, vastag szörme szerü anyaggal boritva, és imádják. Azon alszanak, azon játszanak és tartós. Van müanyagból is, de az már széttört 1-2 hónap után, a "függöágy" benne pedig kinyult és kiszakadt. Ezeket szunyogháló felvarrásával pótoltam, de nem valami stabil egyébként sem, ugy az egész....a cicák minden mozdulatára inog. Sokkal szivesebben használják a fából készültet.


Sok sikert!

2010. nov. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valaki a múltkor belinkelt ide egy képet, amin egy széttört macskafa volt, hogy mit csináljon vele, mert mire hazaért szétszedte a macska. PAPÍRhenger volt az oszlop.
2010. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cheyene válasza:
Hehe...ilyen is van. Ezért kell jó minöségüt venni. Mert akárhogy nézzük, a fa mégiscsak megbizhatóbb és célszerübb is egy cicának mint a müanyag.
2010. nov. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül is úgy döntöttem, hogy inkább csinálok az a biztos. Megtervezem, hogy milyen legyen és utána keresek egy ügyes férfit a családban aki segít összerakni.
2010. nov. 8. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!