Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis segítség vesebeteg/húgyköv...

Kis segítség vesebeteg/húgyköves cicaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanitott lány macskam.kicsit dundi,imád enni.Pár napja nem csak az alomba pisil és észrevettem,hogy a normál vizeleten kívül néha pár csepp rózsaszines (véres) pisi is jön.étvágya van,kedve jó.vettünk neki vese-húgyút tisztító, gyulladáscsökkentő tablettát.olvastam,hogy van pl a royal caninnak is diétás tápja,csak hogy ahoz jó lenne tudni savas e vagy lugos a vizelet kémhatása.esetleg lehet valahol kapni valami indikátor csikot amivel ez ellenőrizhető?természetesen ha nem múlik el,elviszem orvoshoz,csak most nem tudnék 15-20ezret kifizetni a vizsgálatokra. Köszönöm előre is a hasznos válaszokat
2010. nov. 6. 11:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én meg 30 éve napi 2 doboz cigarettát szívok el, és semmiféle rákproblémám nincs. De ettől még a kórházak tele vannak dohányzástól megbetegedett emberekkel, az állatorvosok meg vesebeteg macskákkal.
2010. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Érdemes utánaolvasni a neten, miből is készülnek a tápok.

Én megtettem, és a toplistám jelenleg:


5. Kommersz tápok (bármunkás üzemekben, növényi anyagokból, és utánvitaminozott, sterilizált biohulladékokból)

4. Prémium tápok (ugyanazon bérmunkás üzemekben, kevesebb növényi anyaggal, és több sterilizált biohulladékkal, utánvitaminozva),

3. Orijen (saját üzemében, saját nyerhús alapanyagból, minimális sterilizálással, az eredeti tápanyagtartalmat megőrizve),

2. Fagyasztott nyershús tápok (zéró sterilizálás)

1. Megbízható repcept alapján, emberi fogyasztásra alkalmas húsból saját kezűleg készített menü.


Én az utóbbit etetem.

2010. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki pár napja rendben mennek a dolgok. Már nem adom neki tovább a Rowatinexet. Alutasakosat kap és egy kevés Cat Chow urinaryt. Arra gondolok probléma okaként, hogy utóbbi időben több szárazat kapott és koncentrálódott a vizelete. Sok helyen olvasom ezt a gyógytáp dolgot.. Most akkor ha húgyköves a cica az nem ehet pl alutasakosat?
2010. nov. 10. 11:12
 14/18 anonim ***** válasza:

A húgykő a száraztápok miatt keletkezik, mert a száraztápos macska mindent összevetve feleannyi folyadékot vesz fel, mint a nagy nedvességtartalmú tápon élő. Aztán tápja, és macskája válogatja, hogy melyik macskánál lesz ebből húgykő.


Alutasakos etetésével jó eséllyel megelőzhető ez a betegség, de nem gyógyítható.

2010. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A húgykő a vizelet vagy túl savas, vagy túl lúgos kémhatása miatt alakul ki. A nem megfelelő mennyiségű folyadékbevitel csak súlyosbítja. Ha alutasakossal eteted, az nem fogja megoldani a problémát. Nekem a doki kerek perec megmondta, hogy ha nem a megfelelő gyógytáppal etetem a cicát (ami egyébként száraz), akkor bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek.

Én is szerettem volna más megoldást, mert a gyógytáp nagyon drága de nem találtam. Ezt a kérdést én írtam ki, olvasd el, hátha találsz benne számodra hasznos infót: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1217556-mive..

2010. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A lényeget felejted el: a húgykő a macska természetes étrendje mellett nem alakul ki, csak mesteséges étrendnél, azaz táp etetésénél. Ez olyan, mint a pezsgőtabletták az embernek: ha túl sokat fogyasztod, veseköved lesz.


Csak az ember legfeljebb nem fogyaszt pezsgő tablettát, míg a macska elé odarakod a tápot: eszi, nem eszi, nem kap mást. De ha kap, a másik ugyanúgy húgykövet okoz az arra hajlamos macskánál.

Léteznek olyan tápok, amik egy bizonyos húgykövet feloldanak. Csak ezek - hosszabb távon éppen a húgykő oldó anyag miatt - a húgykő egy másik fajtáját okozzák.


Szóval a megoldás: csak addig adni a "gyógytápot", amíg megoldja a mostani panaszokat, és azután áttérni természetes étrendre, még mielőtt új problémát okozna.

2010. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy húgykő, bár ha nem múlik jól teszed ha elviszed orvoshoz.

Nekünk kilencéves fiú ivartalanított cicánk van.

Nálunk úgy kezdődött, állandóan tejet ivott pedig nem szerette sosem, egyensúlyzavara volt.

Az állatorvos adott neki vízhajtót, katéterezték, de nem volt sikeres.

Az állatorvos egy hétre bent hagyták az állatkórházba ott a gyógyszerek hatására valahogy rendbe hozták.

Kiírták a gyógytápot, és a gyógykonzervet, megvettük csak az volt a baj Bajuszkánk válogatós volt mindig a ami napig is és nem ette meg csak rövid ideig amúgy receptre lehet kapni és piszok drága.Az első gyógytápot is a szomszédnak adtuk, mert a végén már egy falatot sem volt hajlandó lenyelni belőle.A konzervről ne is beszéljünk.


A sonka volt a kedvence akkor is, és az orvos szerint az okozta a foszfor tartalma miatt.


Ennek már szerencsére nyolc éve, az orvos is meglepődött

mikor a kutyánkat vittem oltásra és kérdezte hogy van és mit eszik.

Próbálom a szárazat váltogatni szerencsére nem sokat eszik belőle, kap főt májat, az alutálkás pástétomot szereti nagyon.Csirkenyakat azóta eszi meg mióta kutyánk van.

Ennek már nyolc éve és szerencsére Bajszival azóta sem voltunk orvosnál.

A szomszédunk macskája nem volt ivartalanítva és mégis húgykövet kapott, ez az állatorvosoknak is kérdés itt is függ a genetikai hajlamtól.

2010. nov. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Már túl vagyunk egy antibiotikum kúrán, szerencsére nem talált a doki üledéket a vizeletben, szóval "csak" egy erős gyulladása volt. Azért figyelmeztetésnek jó volt, hogy bármit ne etessünk meg vele...
2010. nov. 27. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!