Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség husky etetéssel...

Segítség husky etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 11 hónapos szuka huskym,de akármit veszünk neki,nem nagyon akarja enni,de viszont nagyon jó fizikumban van...Vettünk neki már Dog Chow juniort,meg Friskies-t szintén juniort,de egyiket sem sem eszi jóízűen..

Örülnék ha vki megosztaná velem a tapasztalatait a husky etetéssel kapcsolatban:)

vagy alapjában olyan kutya,ami nem sokat eszik


2011. máj. 8. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Se a dog chow,a Friskies pedig főleg nem egy jó táp.

Megnéztétek a táblázatot? és aszerint adtok neki enni?

Azért vannak különbségek a kutyák közt, ha erős,izmos,akkornem kellneki több.

2011. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Friskiest és hasonló vackokat ne adj neki, semmi tápanyag nincs benne, nem csoda, hogy nem szereti a kutya.

A Dog Chow már jobb egy fokkal. Nem szabad hagyni, hogy válogasson a kutya, azt kap, amit a gazdi elé rak. Napi egyszer elé rakod az ételt, ha nem eszi meg, akkor elveszed és megkapja ugyanazt másnap. Pár nap alatt rájön, hogy meg kell ennie, nem fog éhen halni.

2011. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom h nem a legjobb minőségű tápk,de kinek van pénze főleg ebben a mai világban,pl royal canin,acanat stb venni...

Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 8. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Akár a házkosztot is megpróbálhatnátok,azt is össze lehet állítani úgy,hogy zöldségek,fehérje,stb legyen benne,amire a kutyinak szüksége van.Mi is főzünk nekik,csirkehúst és zöldségeket,tésztát,rizst,+olyan maradék,amiket a kutya megehet(nem csöves csont pl,azt nem szabad)
2011. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Ha nincs pénzed jobb tápokra, akkor legalább egy kis hússal egészítsd ki. Jobb ízűen is fogja enni.

Trükkök rosszul evő huskyhoz: (ezeket végigjátszottam az elsőnél)

- Egy másik kutyával együtt kell etetni, akkor irigységből befal mindent.

- Főzz meg egy kis husit, pl. egy fél farhátat és a levével együtt tedd a táphoz. Nagyon szeretik.

- És persze a klasszikus módszer: 10 perc kaja, utána elveszem. Másnap ugyanez. Negyedik napon vigyázz, mert a tányért is le akarja majd nyelni.


Hány kiló a kutyád?

2011. máj. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,pontosan nem tudom hány kiló,de 20 körül már tuti van,elég sokat szoktam sétálni vele,jó erőben van,izmos kutya,am házi kosztot is adunk neki,egy kis kolbászsütésből visszamaradt zsíros kenyeret,meg amit megehet,jó ötleteket adtatok köszi :)
2011. máj. 9. 11:37
 7/9 Akiteki ***** válasza:

20 kiló az nem sovány. Egy szuka ideális súlya.

Azért kérdeztem, mert sokan kétségbeesnek, látva hogy milyen keveset eszik. De ők ilyenek. Jobban hasznosítja a szervezetük a táplálékot, ezért kevesebbel is beérik. Nálunk ugyanannyit esznek a 20-25 kilós huskyk, mint a 12-15 kilós whippetek és mégis a huskyk a kövérebbek. :))

2011. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jah hát igen,én is barátomtól hallottam,hogy a huskyk nagyon keveset esznek,mégis rendkívül erős kutyák :D

A Whipetek meg általában nagyon sovány kutyák,de ők meg rendkívül jól futnak,meg még ugye én huskym fiatal még,és leugrálja,egy idősebb husky jó hogy kövérebb :D

2011. máj. 10. 10:04
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az 1 éves huskym is kövér. :))) És együtt rohangálnak a kertben. A husky többet fut, mint az agarak.
2011. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!