Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a veszettség jelei a...

Mik a veszettség jelei a macskáknál? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Ismerősöm cicájának folyik az orra, de én úgy vettem észre,hogy nyáladzik is. Gyakran cuppog a szájával. Remélem, hogy csak egy szimpla megfázás, de veszettségnél is nyáladzik, nem?

Egyébként ugyanúgy szeret játszani, csak kicsit kevesebbet eszik...


A válaszokat köszi előre is :D


2010. nov. 7. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik macskaaids, ez valójában nem aids, nem veszélyes emberre, de erős nyálzás az egyik tünete és gyógyíthatatlan.

Veszettségnél is nyáladzás, de ott vad és támad gazdát is.

2010. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se veszettség. Egyszer a mi macskánk is hasonló betegséget kapott. Folyt az orra, de a szájából nem habos nyál, hanem nyúlós, sárgás trutyi folyt. Kijött az állatorvos, beoltotta és 2 nap múlva már semmi baja sem volt.
2010. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi

És a macskaaidsnek mik még a tünetei, és hogy kaphatja el?

De remélem szegénykénél,hogy csak sima megfázás...

2010. nov. 7. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:

A Google a barátod!


Tünetek: Hasonlóan az emberi AIDS-hez a tünetek nagyon változatosak, a lappangási idő nagyon hosszú. Lesoványodás, láz, nyirokcsomók duzzanata, vérszegénység, fehérvérsejtek számának csökkenése (T lmphocyták csökkenése). Az immunhiányos állapot miatt másodlagos fertőzések sokasága alakulhat ki. Száj - garat fekélyes gyulladása, légzőszervi megbetegedések (nátha, tüdőgyulladás), bőrfertőzések, bélgyulladás, idegrendszeri megbetegedések (magatartászavarok, görcsök stb.). Néha daganatos betegségek is kialakulnak.

2010. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sima macskanáthája van...reméljük azért nézezsd meg dokival.Veszettségnél ne mfeltétlenűl támad,de akkor lázas és rengeteg vízet isznak.
2010. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!