Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cica ivartalanítás?

Kinti-benti cica ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnom elsősorban akiknek kinti-benti a cicájuk. Hogy éltétek meg az ivartalanítást? Azért kérdezem, mert attól félek, hogy megműtik, egy két napig nyugi lesz amíg "lábadozik", de utána tuti ki akar majd menni, és ki fog csinálni ha nem engedem ki.

Varratszedésig hogy tartsam bent úgy hogy ne táncoljon az idegeimen, egyáltalán bent kell tartani?

Köszi!


2010. nov. 10. 18:31
 1/6 anonim válasza:

Nekem fiú cicám volt kinti-benti akit ivartalanítottunk. (sajnos már meghalt... :( ) Igazából mi már 2 nap után kiengedtük az udvarra. Benn aludt a házban, de a dolgát elintézni mindig kiment, talán már másnap is. És nem volt semmi probléma vele.

Most lánycicám van, őt decemberben fogjuk ivartalanítani. Nem tudom neked milyen nemű a cicád, de a lánycica neccesebb. Neki ugye nem szabad nyalogatni a sebét, és a mozgásokkal is vigyáznia kell. Szerintem, legalábbis én úgy fogom csinálni, hogy kiengedem, de amíg ő kinn lesz, én is kinn leszek vele. szerintem nem kell benntartanod varratszedésig, még jót is lehet neki a friss levegő. Szerintem nyugodtan kiengedheted, de azért fél szemmel figyelj rá. De ez csak szubjektív vélemény. Kitartás! :)

2010. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tarzsd bent varratszedésig!

Azt a pár napot csak kibírod valahogy :)

Próbáld nem észrevenni mikor kikéretszkedik és figyeljetek oda nehogy kiszökjön .

2010. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kislány, ezért aggódom. Ráadásul teljesen eszetlen, ha nem engedem ki úgy ordít mint akit nyúznak. Féltem az idegeim:)
2010. nov. 10. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha te örülnél neki hogy felvagdosnak és utánna nem lehetne gyereked, akkor biztos neki is jólesz.
2010. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18:56-nak:az ivartalanítás azért fontos mert így is sok cica/kutyus van a menhelyeken (és az még a jobbik eset, ha ott van)

Kérdezőnek: nem tudom, mennyire kinti cica (én vidéki vagyok, szinte itthon sem volt a cicám műtét előtt, inkább a szomszédokat látogatta), de a műtét után 2 napig elbújt odakint és semmi baja nem lett, se neki se a sebének. Azért azt tanácsolom, hogy figyelj rá, ha nem túl "talpraesett" cica, bár nem hiszem hogy bármi baja lenne ha egy pár percig kint lenne.

2010. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké,köszönöm megfogadom a tanácsokat.

18:56 nem hiszem, hogy a macskám epekedne az anyaságért. Én pedig arra nem vágyom, hogy szülessen 8 szőrgombóc, akiknek a sorsáért én vagyok felelős. Pláne, hogy a csapból is ingyen elvihető kismacskák folynak.

Egy macskát vállaltam be, és nem szeretném ha gyarapodna a létszám.

2010. nov. 10. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!