Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a macskákat?

Figyelt kérdés
Nekem több ismerősöm is van, aki szereti az állatokat, kivéve a macskákat. Ezt nem értem.
2010. nov. 16. 21:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én úgy gondolom, akinek még nem volt macskája, az nem tudja, miről maradt le, ezért tudja utálni őket. Meg pl. azért, mert felugranak a kocsik tetejére. Hát ennyi a bűnük, meg hogy állítólag a járdára sz@rnak, pedig a macska SOSE sz@rik betonra! De jobb ezt így hinniük, mert így van miért utálni őket. Hát ez a helyzet.
2010. nov. 17. 19:46
 22/29 anonim ***** válasza:
53%

Pedig bármilyen meglepő, a macskák sokkal népszerűbb állatok a kutyáknál.

Amúgy azért utálják, mert minden ember önző és szolgákat akar magának. Aztán meg azt mondja, hogy "legjobb barát". Persze.. Talpnyalók.

Több kutatás is kimutatta, hogy a kutyatartóknak átlagban gyengébb a személyisége, mint a macskatartóké. A cicáknál pedálozni kell, hogy egyáltalán figyelembe vegyenek, a kutya meg akkor is nyalja a talpad ha nem is ismer.

2010. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, milyen igazad van!


Érdekes tény például hogy kifejezetten kutyások voltak a híres dirktátorok, hadvezérek (Napóleon, Hitler), tehát az uralkodni vágyó emberek, míg a művészek,festők, írók kifejezetten macskások:) Ez azért sokat elárul. Ettől függetlenül ugyanugy szeretem a kutyákat is, ahogy minden állatot, a büdös hippi se vagyok, de azért ez az aprócska kis szösszenet szerintem sokat elmondd arról hogy miért szeretik egyesek annyira a kutyákat, és utálják annyira a macskákat:)

2010. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, én olyan helyen dolgozom, ahol muszáj erős fiúnak-lánynak látszani, ergo nem trendi a macska, tény. Hiába győzködöm őket, érvekkel és ellenérvekkel, mindig lehurrognak. Na nem baj, látom vannak még intelligens emberek a világon :-)
2010. nov. 18. 23:32
 25/29 anonim ***** válasza:
31%
Hát ne haragudj, de nem dolgozhatsz egy értelmiségi helyen. Mi a munkád, ha szabad kérdeznem?
2010. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
37%

tegnap 23:35--nek

Pontosan attól intelligensek hogy megtudják különböztetni a normális állattartást ,és a perverz állatszeretetet!

Nálunk a macska dolga a ház körül az egerek ritkitása!Dicséret és szeretet illeti őket.A házba is bejöhetnek,de a kosaruk és kajás edényük garázsban van és nem a gyerek ágyában!Mert az egészségtelen és undoritó!!

Attól még hogy manapság divat a Tv-ben látott bugyuta kis sztárocskákat mutogatni, ahogy egy tányérból csemegéznek házikedvenceikkel, az attól még abnormális!!

Tehát csak óvatosan a másik ember minősitésével,és ha kedves hozzászóló Te a társadat egy macskában vagy kutyában látod az a magánügyed!!Az attól még perverzió-ha túlzásba viszed!!

2010. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%

T.Kérdező!Neked válaszolok mivel a kérdésre szeretnék válaszolni és nem vitatkozni a hozzászólókkal!!

Miért kéne szeretni pont a macskákat?A kutyát sem szeretem,mégis van kutyánk is meg macskánk is!A családomat,barátaimat viszont szeretem-és ez rémélem kölcsönös!

Az állatokat a ház körül azért tartjuk amire valók:A tyukokat,disznókat levágásre,a nyulakat szintén.A macskának is megvan a maga dolga,a kutyának is ,még a házkörüli madarak is etetve vannak kemény télen.

Az én értelmezésemben a szeretet mást jelent!!Aki a szeretetét az állataira vetiti ki és nem embertársaira az nem cselekszik helyesen!

2010. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó kettő: A kommentetekről egy Márai-idézet jutott csak az eszembe, és ez mindent elmond:)


"Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják: „Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyára pazarol! Önző, rideg fráter!” – ne törődj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért – te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt. "


Más hozzáfűzni valóm, nincs, az utolsó két sor pont jó végszó.

2010. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Sajna, nem küldte el a program az utolsó kommentemet, és már nem is emlékszem, hogy mit írtam. Egy valamit biztosan: utolsó hozzászólóé a pont, ha nem csak a kutyákra vonatkoztatja.
2010. nov. 23. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!