Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves kandúr mennyi idősnek...

9 éves kandúr mennyi idősnek számít? A viselkedése összefügghet a korával?

Figyelt kérdés

Falun élünk és néha azért beszoktuk engedni,szóval kerti és benti cica is egyben.Sose volt egy észkombány,de imádjuk,tipikus városiak vagyunk,akik falun kötöttek ki és kényesztetik a macskáikat.


Pl-dák hogy hogyan is viselkedik:


1.Szóval sose volt túl okos,de mostanában különösen nehéz néha vele,kinyitom az ajtót,(nálunk üvegezett veranda van és onnan nézegt be ha haza érkezik,hogy észre vegyük és be engedjük kicsit)és nagyon nehezen jön rá hogy bejöhet,hiába cicegek,néz értetlenül

2.Mindig nyávogott halkan most csak keszeg nagyon halkan és sose kakilt be,de volt erre is mostanába eset.Be eresztettük este,máskor addig piszkálta az alvó embert amíg az ki nem engedte,de most bekakil,ha halk keszegésére nem ébred fel valaki és csak 2 szer hajlandó keszegni is.


Szóval a reakciói lassuk és néha zavarosak,ez összefügghet a korával.Egyébként egészséges.


2010. nov. 17. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
9 éves soknak számít (a macskád nagyjából 52 ember év körül mozog), és bár volt már sok macskám még egyiket sem hallottam "keszegni". Az hogy bekakil valószínűleg a korának tudható be, a legidősebb macskánk kb 12 évesen pusztult el, és ő is hasonlókat csinált. De az hogy nem jön be az ajtón első szóra az nem jelent semmit, a macskák eléggé önfejűek...
2010. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtan,a keszegést úgy értem,hogy ilyen kesz-kesz hangot ad ki.Meddig élhet egy macska?
2010. nov. 17. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek 17 éves a macskája és még elég jó egészségnek örvend.
2010. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egy macskát jól tartanak (értsd: oltott, féregtelenített, ivartalanított), akkor a 9 év egyáltalán nem sok. Ők sokkal tovább él(het)nek, mint a kutyák, nem ritka a 16-18 éves macsek.
2010. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,ha szerencsés akkor még sokáig élhet,de jó lenne.


Sajnos,már többször megverték és hát emberekről beszélünk,könnyű odacsalni és hát kapott rendesen,kiverték lapáttal az alsófogsorát is majdnem teljesen,meg a füle is vérzet.Sajna több ilyen eset volt,pedig nem szemtelen,de könnyű bepalizni.


Köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 17. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Ez most valami vicc? Ilyet tettek a macskáddal és te hagyod szabadon kószálni? Ez a kérdés most fake, vagy mi? Ilyen hülye ember a világon nincs, komolyan mondom...

Elég valószínű hogy a verés következtében agykárosodást szenvedett (láttam már ilyet!!). A 9 év normálisan tartott macskánál egyáltalán nem sok... A mi egyik cicánk is 14 éves, de ismerek nem egy 17-18 éves cicát is, remek egészségi állapotban, legjobb barátnőm cicája 21 évesen halt meg. Esküszöm, ekkora idióta ,felelőtlen barmot mint te, még életemben nem láttam, ilyen könnyedén beszélni róla hogy megverték a cicádat ( "könnyen be lehet palizni". MIVAN???), és hagyod ezek után is hogy szabadon csatangoljon, hát te nem vagy egészen normális, kívánom neked is hogy szétverjék a hülye fejedet lapáttal, bár már így is annyi az eszed mint egy hintalónak.

2010. nov. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a jóindulatot utolsó író.


Amit írtam az évekkel ezelőtt történt és állatorvost hívtunk ki hozzá,érdekelet a dolog,szerintem mért sérelmezem,de nem kötözhetem meg,és igen kiszoktam engedni,mert menni akar.De ha beteg természetesen míg fel nem gyógyult nem engedem el.


Gondolkozz mielőtt írsz,talán azokat az embereket kellene inkább helyettem megcsapni,akiknek az állatkínzás élvezet.Én őt az utcáról szedtem össze,ki volt dobva,etettem,kényesztettem,ha baja van akkor ápolóm.


De van gyakörve,szóval onnan tudni,hogy nem kóbor,címmel és névvel,meg mobil számmal.És ennek ellenére volt hogy bántották.Ha a kutyád csak az udvarban tartod azt is érheti sérülés,a hátsó utácban 10 éve szinte az összes kutyát megmérgezték és volt sérült kutya is az utcában,a szomszéd megbökte.Mindent nem lehet megakadályozni.


De inkább aki bántja őket azokat kellene minősítened.

2010. nov. 18. 18:57
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is sok eszed van,ha nem tudsz a sorok között olvasni és értelmezni.
2010. nov. 18. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!