Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A fél éves fiú...

Mit csináljak? A fél éves fiú macskánk állandóan megtámadja a gyerekeket! (Hat és két évesek) Karmol, harap játékből. Ma már véresre harapta a nagyobbikat.

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a betegségek miatt tartjuk bent, hogy nehogy valamit összeegyen és haza hozza a gyerekeknek. Me megpróbáltuk kivinni, hátha el lenne, de a környék macskái percek alatt itt voltak, morogták. Nem szeretném kitenni az udvarra csak úgy,hogy menjen Isten hírével, de ez nem állapot! Szobatiszta az első pillanattól és nem egy idióta macska. Viszont nem illeszkedik be a családba ezért mennie kell. Nem tudom hová vigyem, mit csináljak, mert a szívünkhöz nőtt. Segítsetek lécci!
2010. nov. 17. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Ivartalanítsátok. Hátha csak azért csinálja ezt, mert kezd ivaréretté válni. Más részt ha ivartalanítva van akkor ha kikerül a kertben a fiú cicák nem fogják bántani, mert nem érzik vetélytársnak. Nem érzik rajta, hogy fiú. (főleg ha még ivarérés előtt csináljátok). Meg nem fog elkóborolni csajozni. Mindenképp az ivartalanítást javaslom!
2010. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Húzz rá jó nagyot egy bottal
2010. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem erről lesz szó, olvasd el, hátha segít:


[link]

2010. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
A miénk ugyanezt csinálta ennyi idős korában, a szomszéd kislány nagyon félt tőle. Mikorra elérte a kifejlett méretét abbahagyta. Kinőtte, ahogy felnőtt. Most nagyon szelíd, soha nem bánt senkit, pedig az ismerősök gyerekei is húzzák-vonják.
2010. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem egy rossz macska, de amikor rájön a vadászhatnék vagy éppen a gyerekek megzavarják az álmát harapja, karmolja őket, bosszút áll mindenért. Mivel nem alkalmazkodik nem maradhat semmikép. Nem várhatom meg,h felnőjjön, hátha nem tesz maradandó kárt addig a gyerekeben. Mert a gyerekek az elsők.És az a helyzet,h 15000 az ivartalanítás, de kb 8at sem tudnék karácsony előtt a macskára áldozni. Azt nem tudom,h próbáljam az udvarra szoktatni? Ha kiteszem ösztönösen megvédi magát vagy betoji lesz?
2010. nov. 17. 19:54
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Olvasd el az írást, amit belinkeltem, egy nagyon jó orvos követte el, nagyon jó ötleteket kaphatsz belőle. Ami az ivartalanítást illeti: a Zöld Zebra egyesületnél 11. 21-ig még tart az ivartalanítási akció, amiben kandúrokat 4000 ft áron műtenek, szerintem próbálj meg időpontot szerezni, ha van a közeledben doki. (Időpont kéréshez a rendelő kapcsolattartóját kell először keresni az egyesületi regisztráció miatt)


[link]

2010. nov. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Úr isten...

Amit tapasztalsz, azt teljesen természetes a macskáknál. Ösztönük diktálja ezeket a verekedős játékokat, amiket normális esetben a testvéreikkel játszanak. Így tanulják meg, hogy hogy védjék meg magukat, így tanulnak meg vadászni, ölni, stb. Mivel ti elszakítottátok őt a testvéreitől, ezért értelemszerűen kénytelen új játszópajtások után nézni. Ha eleve két testvért vettetek volna magatokhoz,ez az egész nem lenne, bár még mindig megtehetitek hogy egy, kb a cicátokkal egykorú másik macskát magatokhoz vesztek.

A kérdés viszont inkább az hogy minek vettetek magatokhoz macskát, ha ilyen szinten nem vagytok tisztában a természetükkel, nevelésükkel? Hogy a gyerekek játszhassanak vele? A macska egy élőlény, és nem játékszer...

"vagy éppen a gyerekek megzavarják az álmát harapja, karmolja őket, bosszút áll mindenért"

Talán meg kéne tanítani a hülyegyerekeidet arra hogy hogyan is kell bánni egy állattal, pl.: nem szabad felkapdosni, szorongatni, ÁLMÁBAN ZAVARNI, és hagyni kell elmenni, ha menni akar, nem szabad akadályozni a mozgásban. Ezt minden épeszű macskatartó tudja. A nagyobbik gyereknek ezt már fel kéne fognia (ha nem fogja fel ott komoly bajok vannak az értelmi képességeivel), a kissebbiket meg nem szabadna felügyelet nélkül egyedül hagyni a cicával (se semilyen állattal). Vegyél a gyerekeidnek plüssállatot, mindenki jobban jár. Az állattartáshoz nem sokat értesz, de ami még szomorúbb, hogy a gyerekneveléshez sem...

2010. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

"És az a helyzet,h 15000 az ivartalanítás, de kb 8at sem tudnék karácsony előtt a macskára áldozni."


Van ennél sokkal olcsóbban is ivartalanítás, adj lejjebb a karácsonyi igényekből, elvégre a szeretet ünnepe, és nem az ajándékoké. Ha a gyerekeid 5ezres barbie babával/ ben10 figurával boldogok csak, akkor kicsit neveld meg őket...Az én fiam is 6 éves, mégis felfogja hogy a cica egészsége fontosabb mint ilyen-olyan játékok, zsebpénz, vagy bármi.

2010. nov. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Errefelé minden orvosnál 3000-4000 a fiú macska ivartalanítása, a lányé 8000-9000. o.o
2010. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves pár sötét! -zöld-!

Emberi társadalomban élünk, ahol az állatok alkalmazkodnak hozzánk, tekintve,h háziasítva vannak, nem a macska, kutya stb dönti el, hogy hogyan élünk és nem ők hozzák a döntéseket. És ebben a társadalomban ha tetszik neked, ha nem, az emberek az elsők, nekem pedig a gyerekeim, természetesen ezzel nem azt mondom,h a gyerekek mindent megtehetnek a macskával, természetes nem. Mivel sejtésed sincsen,h hogyan foglalkozunk a macskával nem is értem honnan ez a fene nagy bátorság, hogy véleményezd a családomat, főleg a gyerekeimet. Gondolom az arc nélüliséged ad hozzá megfelő támogatást.

Természetesen a kérdésemre semmiféle válasszal nem bírtál szolgálni, csak mocskolni két kis gyereket. Kicsit frusztrált vagy nem gondolod?

2010. nov. 18. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!