Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A fél éves fiú...

Mit csináljak? A fél éves fiú macskánk állandóan megtámadja a gyerekeket! (Hat és két évesek) Karmol, harap játékből. Ma már véresre harapta a nagyobbikat.

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a betegségek miatt tartjuk bent, hogy nehogy valamit összeegyen és haza hozza a gyerekeknek. Me megpróbáltuk kivinni, hátha el lenne, de a környék macskái percek alatt itt voltak, morogták. Nem szeretném kitenni az udvarra csak úgy,hogy menjen Isten hírével, de ez nem állapot! Szobatiszta az első pillanattól és nem egy idióta macska. Viszont nem illeszkedik be a családba ezért mennie kell. Nem tudom hová vigyem, mit csináljak, mert a szívünkhöz nőtt. Segítsetek lécci!
2010. nov. 17. 17:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
00:45! A gyerekeim nem játszanak ilyesmivel. De gondolom Te is olyan vagy aki pontosan tudja hogyan élünk. Köszönöm Neked is a segítségedet. JA! Semmi közöd hozzá,hogy mennyit költök a gyerekeimre, vagy bármi másra. Ha nem érdekelne a macsak sorsa gondolod itt kérnék segítséget vagy már kivágtam volna? Nem azt kértem,h a családomat véleményezzétek de azért az arctalanul is sikerült nektek.
2010. nov. 18. 11:07
 12/16 A kérdező kommentje:
*macska
2010. nov. 18. 11:09
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Abszolúte egyetértek veled: a macskának kellene alkalmazkodnia. Hiszen, ahogy a szólás is mondja: "okos enged, szamár szenved".

Dehát hogyan szecializálta azt a macskát az anyja? Nyilván ahogy manapság divatos macskák közt: "mindig az én kölykömnek van igaza".

Sajnálatos, de az ilyen macskakölyök aztán semmiféle empátiát nem érezve terrorizálja a nálánál gyengébbeket. Silány szülő silány gyereke. Ennek a levét iszod te most.

2010. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én nem értem miért az jön le mindenkinek, hogy a gyerekeim bántják a macskát??? Nyilván nem írom le a napi történések hosszan, mivel ez az oldal a lényegre a kérdés-válaszra törekszik. A mi macskánk egy domináns hím, aki már most akkora, mint a többi hím a környéken és még nőni fog az állatorvos szerint. Természetesen nem arról van szó,hogy a gyerekeimnek lehet csak igaza, hanem az Ő érdeküket kell néznem és nem kockáztathatok. Sokszor ketten játszottak és a macska levadászta őket de nem akarok a részletekben elveszni. JA! Nem elszakítottuk testvéreitől, hanem találtuk EGYEDÜL, dobozban. Mindegy is, mert arra kértem segítséget,hogy van-e valami módja a kiszoktatásnak vagy csak tegyem ki. De erre senkinek sem sikerült normális választ adni. Köszi. Hozzá teszem, a macska kint van és jól érzi magát, dorombolva van közöttünk és nem is akar bejönni. De gondolom ebből is kihozzátok, hogy a gyerekeim és mi hogyan, mit hibáztunk , és mindenkinél okosabbak lesztek/vagytok. Arctalanul. Akik segíteni próbáltak, köszönöm!!!
2010. nov. 20. 21:04
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"Amit tapasztalsz, azt teljesen természetes a macskáknál. Ösztönük diktálja ezeket a verekedős játékokat, amiket normális esetben a testvéreikkel játszanak. Így tanulják meg, hogy hogy védjék meg magukat, így tanulnak meg vadászni, ölni, stb. Mivel ti elszakítottátok őt a testvéreitől, ezért értelemszerűen kénytelen új játszópajtások után nézni. Ha eleve két testvért vettetek volna magatokhoz,ez az egész nem lenne, BÁR MÉG MINDIG MEGTEHETITEK HOGY EGY, KB A CICÁTOKKAL EGYKORÚ MÁSIK MACSKÁT MAGATOKHOZ VESZTEK."


Nem tudsz olvasni? Ott a megoldás. A gyerekeid meg egy-két karmolásba nem fognak belehalni, ez a macskatartás velejárója.

2010. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ühm. Köszi!

Nyilván végig olvastad az összes választ és azokból leszűrted,h ez a jó megoldás. Neked is köszönöm -az egyébként teljessen felesleges- válaszodat! :)

2010. nov. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!