Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gilisztás a cicám. Elkaphatom...

Gilisztás a cicám. Elkaphatom én is?

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdésért.:S Nem tudom hogy hol szedte össze,mert csak kicsit szoktuk kiengedni. Benti cica.

15/L


2010. nov. 30. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Elég sok kórokozót lehet elkapni a macskáktól, nem házba való se a kutya se a macska, egészségügyi okokból, halt már meg csecsemő a macska szőrétől ( allergia stb..) szidhatnak a nagy állatbarátok, nincs semmi bajom velük szeretem az állatokat de már csak higiéniai okokból nem házba való az biztos.
2010. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát a féreghajtó szerekről hallottál-e már?! amúgy te is elkaphatod.. az eslő feladat, a macskát kikezelni féreghajtóval, közben nektek pedig fokozottan ügyelni a higéniára. alapos kézmosás, stb. stb.

Komoly probléma, hogy a macskák parazitás megbetegedései fertőzőek. Más állatokat és sok esetben az embert is megbetegíthetik. A leggyakoribb problémát az orsóférgek okozzák, amelyek kisgyermekekbe kerülve több kórformát is előidézhetnek. Ezért a rendszeres féreghajtás a kijáró macska tulajdonosának erkölcsi kötelessége. Senki ne gondolja, hogy a macskatartás tiltásával meg lehet oldani ezt a problémát, hiszen nagyon sok állatfaj orsóférgessége veszélyezteti az embert. Ha elűzik valahonnan a macskákat, jönnek más állatok, amelyek fertőzöttségét nem tudjuk kordában tartani. Ezért is fontos az, hogy a macskatartók tisztába legyenek a felelősségükkel a macskájuk, a családtagjaik és a játszótereket látogató gyermekek egészségvédelme érdekében is.


[link]

2010. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat 2-3 havonta féregteleníteni kell főleg ha kijárósak és akkor semmi ilyen baj nem lesz. Az első válaszoló véleményéhez annyit fűznék hozzá hogy macskától még soha nem kaptam el semmit ám embertől annál inkább. A macska tisztább és igényesebb mint sok ember, mégis az ilyen mocskos büdös emberekkel vagyok kénytelen reggelente a zsúfolt buszon utazni. No comment.
2010. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Meg akarod enni a macskát? Ha igen, akkor elkaphatod, ha nem sütöd át eléggé. Amúgy nem.
2010. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, elkaphatod tőle!

Ismerősöm mesélte, hogy a cicájától már kapta el.

2010. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az első válaszoló véleményéhez annyit fűznék hozzá hogy macskától még soha nem kaptam el semmit ám embertől annál inkább. A macska tisztább és igényesebb mint sok ember, mégis az ilyen mocskos büdös emberekkel vagyok kénytelen reggelente a zsúfolt buszon utazni. No comment."


Számból vetted ki a szót. Pontosan ezt akartam írni én is. Együtt szoktam egyébként aludni a cicáimmal, sőt, még gyerekkoromban volt hogy egy tányérból is ettem velük. Persze a minimum hogy a cica féregtelenítve legyen. El lehet kapni, de elég szegényes higiéniára vall... (alomtakarítás után nem mosol kezet, stb)

2010. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!