Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatom a férgességet a...

Timido kérdése:

Elkaphatom a férgességet a kutyámtól?

Figyelt kérdés

egy napja van nálam a 8 hetes kiskutyám, és ma amikor felszedtem a székletét, egy féregféle mozgolódott, nagyon picike volt, és fehér. gyors letettem a kakit, amig felvittem a kutyát, aztán kiveséztem a kakiját, de nem találtam benne több férget.

Van esély rá, hogy elkaptam?

eléggé nyalakodós kutyuska.


2010. júl. 2. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem. de mindketőttöknek vlmi gógyszer nem ártana.
2010. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ártana féregteleníteni a kutyát.. Nem tudom honnan van a kutyus, de valószínűleg oltásai sincsenek.. Vidd dokihoz!
2010. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
már volt féregtelenítve, és megvan már két oltása
2010. júl. 2. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos fajta férgeket el lehet kapni a kutyáktól én úgy tudom. Féreghajtó és állatorvos ajánlott.
2010. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁÁ!!!

Ennyi értelmetlen választ!!

Minden kiskutyában van féreg. Ezt nem lehet kikerülni. Ha egyszer férges volt egy szuka (márpedig ő is volt), a peték elraktározódnak a tejmirigyeiben és a kölykök magukba szívják. Ezért kell a kölyköket 3 hetes koruktól 2 hetente féreghajtózni.

Ha féreghajtás nélkül jött ki belőle, akkor valószínűleg nem kapott elegendő féreghajtót. Állatorvosnál vagy állatgyógyszertárban vegyél neki Drontal plusz vagy Cestal tablettát. 10 kg-ként 1 tabletta szükséges.

Két hetente kell ismételni a műveletet, legalább 3 hónapos koráig. Utána elég félévente.

Két hétnél sűrűbben felesleges és káros is, mert nagyon erős hatóanyaga van.

Ránézéssel vagy zacskón keresztül nem lehet elkapni. Ahhoz, hogy fertőződj, valami módon a szervezetedbe kell jutnia. A kutyák megkóstolnak a földről mindent, amit feltételezem, hogy Te nem teszel meg.:)) És kezet is mostál utána, tehát nem kerülhetett bele a szádba később a vajaskenyérrel együtt. Másik közvetítője a férgeknek a bolha. Ha megcsípi a kutyádat, aztán Téged, jó eséllyel átadhatja a féregpetéket. Ezért kell bolhairtót és riasztót is tenni a kiskutyára. Úgyis mennetek kell oltásra, állatorvosnál minden szükséges dolog beszerezhető.

2010. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, a biztonság kedvéért szeretném megelőzni azt hogy én is olyan legyek. mit lehet ez ügyben tennem? a patikában van valami erre?

hogy esetleg ha beveszem, és közben még sem vagyok férges, lehet e valami következménye?

Majd valósínű megyek a kutyával is orvoshoz.

2010. júl. 2. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj le a háziorvosodhoz, és mondd el neki ezt. Ő majd ír fel receptet, jobb megelőzni a betegségeket.


Amúgy az arcon nyalásról le kellene leszoknod, hiszen a kutyus előtte minden bizonnyal a hátsó felét nyalta...

2010. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Ha lehet, inkább ne vegyél be kutyáknak való gyógyszert. Ha ennyire pánikolsz, menj el a háziorvosodhoz, székletmintából meg tudja állapítani, hogy kell-e valamit szedned.

Több millió embernek van kutyája, minden kutyának van férge, de az emberek közül nagyon kevesen kapják el.

Ha alapvető higiéniás szabályokat betartasz, az esély gyakorlatilag nulla.

2010. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megvárom az első nagy dolgomat! :) De most voltam lent a kutyával, és összeszettem a székletét, megint jól kiveséztem, most például semmit nem találtam benne.
2010. júl. 3. 04:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!