Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam be a kiscicának a...

Hogy adjam be a kiscicának a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Egy tabletétt kéne neki beadni, de félek, hogy esetleg félre nyel vagy valami. Szóval, hogy lehetne gyorsan, és ügyesen beadni neki?:/
2010. dec. 2. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a radikális módszer vált be. Először úgy próbáltam, hogy majd szépen elrejtem a kajájába kis darabokban, de szemfüles volt, és kiválogatta.


Úgyhogy párom lefogja én kinyitom a száját, és belepottyantom a gyógyszert. Nem fog félrenyelni nyugi.

Bár ezt egyedül nem merném megpróbálni, mert szerintem letépné a karom:)

2010. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lovasoktató ***** válasza:
Én is mindig ugy adom be az állatoknak aféregtelenítöt.(a macskáknak is).Meg fogod a fejét,gyógyszer a kézbe,két ujjal oldalról szétnyitod a száját,maj bele teszed a bogyót,amilyen hátra csak tudod és össze fogod a száját amig nem nyel eggyet.Ne aggódj nem fog félre nylni
2010. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, és szerintem a macskával egyetértésben a legkönnyebb beadni. Meg kell nyugtatni, és mikor összezárutk a száját, óvatosan kicsit megemelni a fejét hátrafele.
2010. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lovasoktató válasza jó, csak annyit fűznék hozzá, hogy balkézzel, hátulról fogd át a cica fejét, a tarkója simuljon a tenyeredre, s az első és harmadik ujjaddal oldalról tudod kinyitani legkönnyebben a száját.Jobb kézzel meg minél hátrább a tablettát! Utána hamar összefogni a száját, amíg nem nyel, mert hanem a nyelvével kilökdösi! Állatorvosok is így csinálják.
2010. dec. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos a következőképpen mutatta és nagyon jól bevált. (Sajna beteg, így minden nap kap gyógyszert.)

Úgy csinálsz mintha nagyon erősen meg akarnád simogatni a fejét, a szeme tetejétől kezdve hátrafelé. Ettől automatikusan kinyílik a szája és az ujjaddal (lehet csipesszel is de én félek, hogy felsértem a torkát) egész hátra tolod a gyógyszert. Automatikusan nyelni fog és már lent is van.

2010. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eddíg úgy csináltam, hogy belenyomtam a gyógyszert egy falat húsba. Aztán ezt a falatot a többi tetejére tettem, így raktam le elé a tányért. Észre sem vette, hogy az egyik húsdarab nem olyan, mint a többi, és még erőszakoskodnom sem kellett vele.
2010. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az én macskámnak mindig az állatorvos adja be. ahogy emlékszem ő úgy csinálja ahogy már a többiek is leírták. de,ha se hogysem megy törd kis darabokra és rejtsd el a májkrémbe (tudom kicsit undorítóan hangzik) abban nem hiszem,hogy megtalálja! ;) (mert,ha száraz tápba rejted abban egyértelműen kitudja válogatni)én ezt a módszert a kutyámnál alkalmaztam. xd
2010. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!