Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz-e hogyha a macskát...

Igaz-e hogyha a macskát behozom megszokja a meleget? Való neki? És muszáj beoltatni őket ha igen mennyi idősen?

Figyelt kérdés
Ha a kb.1 és fél hónapos kiscicákat behozom a kazánházból a házba akkor megszokja a meleget,kiviszem őket akkor megfagynak?
2010. dec. 12. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Így van, kinti állatot pont megszivatod azzal, ha behozod melegre. Szél és esővédett helyet kell csak neki biztosítani, ha akar, majd oda bemegy.
2010. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi,akkor kint maradnak!
2010. dec. 12. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel úgy tudom hogy az ilyen késői kiscicák elpusztulnak a hidegben. De ha van szélvédett kuckójuk, ami akkora hogy a testükkel be tudják melegíteni, akkor talán nem lesz gondd. Én a helyedben valami dobozt kibélelnék , belülről a falát is, hogy jó szigetelt legyen, és azt beraknám a kazánházba nekik.


Oltatni kell őket, első oltást 12 hetesen kapják. Ha nem oltatod be őket, könnyen összeszedhetnek valami betegséget, sok halálos macskabetegség van...

2010. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajuk nem lenne a ki/be járástól. A régi idők paraszt portáinak macskái ezt csinálták egész életükben.

Viszont, ha egyszer beengeded, máskor is ott fog könyörögni, hogy beengedd.

A macskák szeretik a meleget. Enyém szabad kijárós a lépcsőházba, de így télen fél percnél többet nem marad ott, sőt, még az ajtót is becsukatja maga után azonnal, amikor bejött (nem vicc: odajön, megpaskolja a karomat, és odavezet az ajtóhoz, és addig áll felé fordulva, amíg be nem csukom.)

2010. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát érdemes kiengedni mert meg kint is tartani mert nem "fogja a szőrét megnöveszteni" ezért ha kiengeded megfázik.

Nagyon jó helye volt szerintem a kazánházba.

Nálunk is ott van igaz kb 15-20 fok van de olyan jó kis bundája van a macskámnak hogy semmi baja nincs :)


Szóval nem szabad olyat csinálni hogy "szépcica, jócica" bent tartani télen (pár hetet, hónapot) majd mikor olyat csinál vagy meggondolja magát az ember "kivágja" a házból mint azt a bizonyos macskát sz****. Mert nagy hamar kihűl.


Egyik családtagom is ezt csinálta mikor begurult a macskára kivágta pár órára a macskát télen másnapra szegény el is pusztult úgy kihűlt :(

2010. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik családtagom is ezt csinálta mikor begurult a macskára kivágta pár órára a macskát télen másnapra szegény el is pusztult úgy kihűlt :("


Jesszusom, szerencsétlen állat...Családtagod se normális, az fix, már bocs.

2010. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mondtam neki.... Sőt még csúnyábbat is :S
2010. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
12-13 18:10 a macska érdekében kint marad,ma is ki mentem hozzájuk és ott kuporognak a csővőn.Vagy játszanak a (kutyákkal)
2010. dec. 16. 18:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a másfél hónapos kiscicák nem tudják magukat melegíteni! Ha nem akarod, hogy megdögöljenek, akkor vidd be őket melegre. Majd ha megnőnek, jövő télre kint lehetnek, mert akkor már felnőtt macskák lesznek, de most még NE!!! Meg fognak fázni, és elpusztulnak!!!
2010. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még annyit: ha bevitted őket, utána már ne vidd ki. Majd tavasszal megszokják a kinti létet, ki lehet őket szoktatni (de nem télen). Most egyébként is nagyon hideg van, ha jót akarsz nekik, ne hagyd kint őket.
2010. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!