Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Műtét után Ti hogyan oldottáto...

Műtét után Ti hogyan oldottátok meg nőstény cicátok felépülését?

Figyelt kérdés
Ha kertes házban élő és kinti-benti cica, hogyan viselte el a gallér viselését? Vagy mikor engedtétek ki először? Ha több cicával él együtt nem okozott-e gondot, hogy zavarták volna? Meddig viselte a gallért? Egyáltalán ki lehet engedni így? Felfoghatatlan számomra, hogyan oldja meg pl. az, akinek csak kint él a cicája?
2010. dec. 13. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem benti macskám van, de bedilizett a gallértól, így lekellett vennem róla. Nem lett gond belőle. Utána normálisabb volt. Nem bántották a társai. Amúgy is ő a főnök nem is merték volna.

Ivartalanítás miatt van rajta a gallér?

2010. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyémre nem kellett olyat rakni...A doktor felszívódó varratot tett bele, úgyhogy még vissza sem kellett vinni hozzá, szépen simán meggyógyult. Nem piszkálta a hasát.
2010. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A miénk kinti-benti. Elég nagy fajtörést okozott, hogy mi legyen, mert biztos voltam benne, hogyha nem engedhetem ki, ki fog csinálni idegileg.

A műtét napján már nem mehetett ki, nehogy egyen valahol valamit, így el is húztam itthonról, ne halljam a hisztit.:)


A műtétet követő első nap elég nyugisan telt, még kómás volt kicsit, és szerintem fájt is neki. Gallért kaptunk, de azt mondta a doki, hogy csak akkor tegyem rá, ha piszkálja a sebet. De nyugodjak meg ez 10 macskából kb 1.

A mi macskánk volt az az egy.

Ráadásul gallérban kiengedni elég veszélyes mutatvány lett volna, mert ugye felakadhat, nem úgy lát, ha rajta van, szóval maradt a szobafogság.

A gallért megszokta, az elején volt egy kis hiszti, laposkúszásban közlekedett, aztán izomból nekirongyolt vele a falnak, szóval mindent megtett, hogy levegye.


A legrosszabb a második és harmadik nap volt. Akkor hatalmas hisztit csapott, a fejemen ugrált, tört zúzott, aztán kezdett beletörődni a sorsába.Úgyhogy mire varratszedésre mentünk, igazi szobacica lett belőle.:)


De hogy ellenpéldát is mondjak. Barátnőm macskája csak kinti. Az orvos se csinált belőle problémát. Megműtötte, gallért se kapott, szóval mehetett isten hírével. Kutya baja nem lett.

2010. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva kb. 5 éve volt. Nagyon nehezen viselte, nemcsak ő:(. Nem bírta a gallért ezért időnként levettem róla, mert nagyon sajnáltam, de annyit nyalta magát, hogy azt el se lehet mondani. Hiába vigyáztam rá minden percben. Egy-két nap után észrevettem, hogy egy varrat mintha hiányozna és nedvesedett a seb. A doki adott valamilyen sprayt rá, hogy hamarább gyógyuljon. Nem voltam egyáltalán megelégedve vele. Végül is túléltük, minden rendben lett. Nagyon aranyos cica különben, nyugodt és soha semmi baja nem volt. Két nappal ezelőtt amikor enni adtam neki délelőtt, az ablakpárkányon pihent, mint máskor. Amikor leugrott onnan, valahogy furán állt és menni és csak nehezen indult. Felemeltem a két mellső lábát, hogy mi a gond és majd elájultam a látványtól! A hasa ki volt nyílva vagy 8cm-re!!! Semmi más sebesülése nem volt, "csak" a nyitott has! Vér szinte sehol, csak a fekhelyén enyhén volt található. El nem tudom képzelni mi történhetett vele, mert nem volt szétszaggatva a seb. Bár a doki azt mondta, hogy össze kellett varrni a hasizmát és a bele is kint volt:( Most sokkal jobban van, mint az ivartalanítás után, de ezzel a kimászkálással az agyamra megy és gondolhatjátok, hogy most sem mindegy nekem. A gallér, amit most kapott nagyon jó, mert anyagból készült, nem az a merev körgallér. Igaz, ez ha lehajlik akkor nehezen lépked tőle és nem merem kiengedni, mert van még más cicám is és úgy néznek most rá, mint egy ufora. Ő meg menekül:( De épp most nyugodott meg végre:)....elfogadta cicaalmot, szegénykém. Amióta először műtötték sose végezte bent a dolgát. Köszönöm, hogy írtatok:)
2010. dec. 13. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Nektek is komoly tortúrát kellett végigélnetek. Én most várom, hogy az új cicám abba a korba kerüljön, hogy ivartalaníthassuk, de már előre tiszta ideg vagyok az egésztől. Az első cicám kb féléves korában került a műtőasztalra, már akkor sírtam, amikor átadtam az asszisztensnek, hogy elvigyék. Szörnyű érzés volt, most is beleborzongok. Fannim nem kapott gallért, kicsit piszkálgatta is a sebet, de nem volt vészes. De belegondolni, hogy kinyílik a seb... És ha erre akkor kerül sor, amikor nem vagy otthon?? Iszonyú... Én borzasztóan sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kell őket hoznom, de nekem is szenvedés lenne a tüzelésük és az esetleges kölykök.

Üdv.

F

2010. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nahát, a kérdésre igazából nem is válaszoltam.

A lábadozás idején elég gáz látvány volt, összevissza csámpázott, és féltettem, hogy összetöri magát ,amikor le akar jönni az ágyról. Kómás is volt szegénykém, annyira sajnáltam, hogy ott feküdtem mellette a földön és sírtam, és azt néztem, hogy kínlódik és húzza magát. Annyira nem értette, hogy mi ez az egész. És végig igazi bűnösnek éreztem magam, hogy közvetett módon én okozom a cicám szenvedését.

Azóta szerencsére egy gyönyörű cicahölggyé vált a pöttöm cica, imádom őt.

Bár a gyomrom összeszorul, ha arra gondolok, ezt nemsokára újra át kell élnem.

2010. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!