Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat úgy fogadtam be és...

A cicámat úgy fogadtam be és még csak 2-3 hónapos, hazatalál de mikor enni akarok neki adni agresszív lesz és harap. Mit tegyek? Eszik-eszik a hasa már akkora hogy gurul de nem nől.

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 11:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Lécci segítsetek
2010. dec. 19. 11:36
 2/8 anonim ***** válasza:
az, hogy agresszív és harap még kicsi talán kinővi. Kiskorába az én ciccum is előbb pocakosodott és kezdtem megilyedni baj van de utána elkezdett szépen növögetni is. Ha nagyon aggodsz mutasd meg egy állatorvosnak végülis biztosat csak ő tud mondani.
2010. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kiscicám is 3 hónapos lehet, egy darabig nőtt, nem olyan nagyra, de látszott rajta, mostanában viszont csak a hasa lesz egyre nagyobb, ez természetes, majd megváltozik. Nagyon barátságos, mindig ott van ahol mi, nem hajlandó egyedül maradni, az alomra is szinte csak akkor megy ha ott állunk fölötte, mert különben sajnálja rá az időt. De mikor az evésről van szó, agresszív lesz, fúj ránk, morog, és harap, elrohan a tányérjától egy egy falattal, mert félti. Egy darabig azt hittük csak a nagy macsektól (Mert van az is. 5 éves.) de mikor nem egyszerre esznek, és a másik közelben sincs, ő akkor is morog, valószínűleg ránk. Idővel majd biztosan megszokja, hogy nem akarod elvenni tőle a hamit, ez az ösztöneiben van, kifogja nőni, ne aggódj. :-)
2010. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel ha jól olvastam befogadtátok.

Előtte szegénynek gondolom meg kellett "küzdenie" a kajáért gondolom azért agresszív azt hiszi el akarod venni tőle hiába te adod neki :) Majd elmúlik.

Télen úgy is csak a fesztáva fog nőni a macskának :)

2010. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj köszi szépen a segítségeteket!! De mi van akkor ha a kiscicám ősszel született? Az nem határozza meg a növekedését?
2010. dec. 19. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyapám mondta egyszer hogy a téli macska egy kicsit "visszamaradottabb" mint amelyik tavasszal születik.

Hogy ez pontosan miért van így azt nem tudom ha egyáltalán tényleg így van.

2010. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Angelica1992 ***** válasza:
Nekem 3-ból 2 cica befogadott, de ilyesmit egyiknél sem tapasztaltam. :/ Én a helyedben próbálnám dorgálgatni, hogy nem szabad harapni és reménykednék belőle, hogy akkor egy idő után leszokik róla.
2010. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az őszi macskák szerintem is kisebbek, mint a tavasziak. Majd megnő. :) A morgásról meg le fog szokni. Nekem is volt egy morgós, befogadott macskám, ő úgy morgott, hogy "nyamnyamnyam". :) Egy idő után megszokta, hogy nem egyedül eszik és senki nem veszi el tőle a kaját, van bőven. A tied is szelídebb lesz. :)
2010. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!