Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedjem, vagy ne?

Kiengedjem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Az ünnepeket a szüleimnél töltjük vidéken, és jön a cica is, 10 napra nem hagyom egyedül. Volt már ott, de akkor még nagyon pici volt, meg nemrég költöztünk is, a helyváltozás nem különösebben zavarja, emiatt nem aggódom.


Viszont csupa üvegajtó a lakás, és biztos, hogy ki fog vágyódni, van kint két kerti cica, az én kutyum is kint van olyankor, és a családi kutya is. Biztos, hogy ki fog vágyni, és apámat viszonylag nehéz lesz meggyőzni, hgy 10 napig vigyázzon minden ajtó meg ablaknyitásnál, ne szellőztessen, stb.


Sosem volt még kint, szobacica. Szerintetek ki merjem engedni? Elcsavarogna, vagy meglenne?


Régebben volt kétlaki cicám, aki pesten lakásban volt, de ha otthon voltunk kiengedtem, mindig az első ciccegésre hazajött. De most valahoyg jobban aggódom.


Kiengedjem szerintetek?


2010. dec. 23. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
ja
2010. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne engedd ki. Ha szoba cica és kutyák is vannak. Gondolom a kert nincsen elkerítve. De ha kimész vele akkor csak.
2010. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jóban van a kutyákkal. Az enyémmmel is, a barátnőmével is, a cicáktól fél, a kutyákat kedveli, mert kutyákkal nőtt fel. A családi kutya pedig cicabarát, a vörös cica nélkül aludni sem hajlandó. A kutyák miatt nem kell aggódni.
2010. dec. 23. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

lehet hogy elkóborolna

vagy a másik hogy megfázna

azt írtad hogy eddig csak bent volt

hát akkor nem volt még kint hóban, lehet meg is betegedne

2010. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem a dilemmádat. Nálunk is szokott hasonló helyzet előállni, bár nem 10 napig. Van, hogy nem vihetem magammal a cicákokat, a szívem szakad meg.

10 nap hosszú idő lenne, hogy megkérj egy jó fej szomszédot, hogy néha nézzen már rá a cicára.

Megoldható, hogy a szüleid házában kineveztek egy szobát a cicának? Sajnos az ő érdekében én sem ajánlanám, hogy kiengedd, nem csak hogy életében először menne ki, de egy számára idegen helyen idegen illatokkal körbevéve. Gondolkozz az ő kis fejecskéjével! Te ismered a cicát a legjobban. Én azt ajánlom, hogy szüleiddel legyen kompromisszum, és néhány napra legyen benn a cic (akár egy szobában), ügyelve, nehogy kiszökjön.

Fanni

2010. dec. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem légy elővigyázatos,hisz nem tudhatod merre kóborol a cica.Én is voltam így 2 hétre el kellet mennem de a cicáimat nem akartam otthon hagyni,mert féltettem őket,pedig a legjobb barátnőm vigyázott volna rájuk de valahogy ne bíztam benne.az enyéim is szobacicák ezért szépen lassan kiengedtem őket és lófrálhattak de csak a nekik tervezett kifutójukban.én barkácsoltam nekik fából és drótból.Nagyon tetszett nekik majd ott hagytam őket .A barátnőmnek pedig megmondtam mikor kell adni nekik ételt és a cicák egyébként is jeleznek ha valami baj van.Az enyém is jelezte pl. azt hogy a másik ellófrált mert kapart 1 lyukat és kibujt de hamar meglett hisz a cica figyelte hogy hova ment és követtük.Egy szóval tegyél rá valamit a cicádra akár hámot akár nyakörvet egyik sem drága és szépen vidd ki a kertbe és szoktasd hozzá a kinti viszonyokra.Utána a kertben szépen lassan engedd el először csak a pórázt engedd el hogy utána tudj ugrani és ha már láttad hova megy el is engedheted ha úgy érzed.de minden esetre ha veszel neki hámot vagy nyakörvet írd bele tollal vagy alkoholos filccel a cica nevét és lakhelyét vagy a te telefonszámodat.És ha egészségben akarod tudni kedvencedet vegyél neki vitamint is.Ezek kb.1500-2000ft között meg tudod venni.
2010. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!