Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedjem a kertbe? Visszajön?

Shelli kérdése:

Kiengedjem a kertbe? Visszajön?

Figyelt kérdés
Most költöztük penelből kertes házba, egyszer kétszer kiengetem az udvarra a cicámat, lapitva felfedezett pár métert aztán behívtam. legutobb meg kinyílt az ajtó és kiszaladt alig tudtam visszahozni. nem akart bejönni meg is volt sértődve. Félek hogy nem jönne vissza!
2009. nov. 23. 15:30
 1/7 anonim válasza:
egyelőre ne engedd ki! Még kötődik a régi helyéhez és lehet haza akarna találni! Szoktasd az új helyhez!
2009. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz nekem pici cicám volt, akit ráadásul találtam, szóval nagyon nem volt hova kötődnie. Kb 2-3 hétig a teraszon lakott, ahonnan nem tudott lemenni, aztán az udvaron. Most kb 5-6 hónapos, sokat kolbászol a környéken, de ha kaja van, vagy ha kocsival érkezünk haza, mindig hazajön :)))
2009. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pár napig tarsd bent, hogy megszokja az új helyet, tárgyakat, szagokat. Utána is csak fokozatosan engedd ki, minden nap egy picit többet, és ha lehet, eleinte legyél kint Te is vele.
2009. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké de ha ki is megyek vele attól még elszaladhat.(hiába szólok rá nem fogad szót)Arra gondoltan hogy köberakom a kerítést belüről náddal azon át tud mászni?
2009. nov. 23. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi mikor elhoztunk egy cicát, azt mondták, hogy úgy két hétig legalább nem mehet ki. Meg utána is felügyelettel egy ideig inkább.

Viszont volt már olyan cicánk is, akit szeptemberben szereztünk be, és akkor nem is engedtük ki, mert elrohangált, tavaszig bent volt, akkortól járhatott csak ki, és akkor már szépen elvolt, megszokott nálunk és nem csavargott el.

2009. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám kb.3 éves volt amikor kertes házba költöztünk. Kb.2 hétig nem engedtem ki aztán hagytam kijönni amikor én is kimentem valamiért. Elég ragaszkodó meg óvatos így nem ment messzire csak 3-4 méterre távolodott el tőlem de aztán egyre jobban. Én azért figyeltem rá amikor kint volt már egyedül, 10 perc után már hívtam, jött is. Aztán pár nap múlva már átbújt a kerítés alatt, nem jött ha hívtam jó esetben 2-3 perc múlva megjelent rosszabb esetben csak másnap reggel. Féltem, hogy elüti az autó hiszen benti macska volt semmi tapasztalat de szerencsére nem történt ilyen vele már 2 éve itt lakunk. Mivel azóta született egy babánk már 100%-os kinti macska lett lassan 1 éve. Nyáron van, hogy 2-3 napig nem látjuk (pedig ivartalanított kandúr)ilyenkor meg egész nap itt alszik a házikójában.

Szóval eleinte vigyázz rá de ügyesek nagyon, nem lesz baja. Nyáron már Ő fogja uralni a környéket. :))

2009. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj miatta. Amit az első válaszoló írt, abban van igazság, először hagy szokja meg az új helyet, bár szerintem inkább hozzád, meg a kajához kötődik mint a panelházhoz. Az én cicám kb 1 hónaposan kavarodott be a kertbe, megtartottuk, mert senki sem tudott róla semmit, és egy tündér. Kutyánk is van, szóval elég rendes kiképzésnek volt kitéve. :) Az első napon a sarkon találkoztam vele (!!!), a második nap a szomszédtól kaptam vissza (:)) , de azóta megtanulta, hogy itt lakik, minden szokást a kutyától vesz át, tudja hogy meddig tart a birodalom, és bár visszahallom, hogy elmászkál, de mikor hazajövök mindig itthon van, rohan elém, reggel is a kutyuval együtt vár az ajtóban, szóval esze ágában sincs elszökni. Inkább csak a kutyáktól meg a kocsiktól féltsd, magától nem fog elmenni:)
2009. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!