Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a cicátokat a macskaalomra?

Figyelt kérdés

Kaptam egy cicát ajándékba (kb fél éves). Azt, hogy élő állattal nem kedveskedünk, azt inkább hagyjuk; egyébként nem szerettem a macskákat, ezt is amikor megláttam, az jutott eszembe, hogy "úristen, mi ez a szőrgolyó!", de aztán megszerettem.

Szóval bent kell tartanom a házunkban, mert a szomszéd nem éppen állatbarát, és féltem a cicát tőle. Megfürdettem a macsekot, így már nem olyan koszos (kisebbfajta vérfürdőt rendezett), és vettem egy macskatulajoknak szánt füzetkét, ami szerint átrendeztem a szobámat, hogy a macseknak is megfeleljen.

De amióta nálunk van (3 nap), összesen 8 "csomagot" rakott le, hogy a kisdologról már ne is beszéljünk. Hiába van ott az alomtálca pont úgy, "ahogy újdonsült családtagodnak a legkényelmesebb", és hiába rakom bele, amikor látom, hogy szaglászik, egyszerűen kiugrik, és mellécsinál.

Ezt hogy lehet kezelni?

Bocsánat, lehet hogy teljesen egyértelmű rá a válasz, de rám eddig egy tamagocsit nem mertek bízni, ezért macskatartás ügyben teljesen kezdő vagyok.


2010. dec. 23. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Eleve úgy élő állatot adni ajándékba, hogy nem is nagyon szereted a macsekokat... ezt meg kell előtte beszélni. Szerintem.
2010. dec. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"ahogy újdonsült családtagodnak a legkényelmesebb"


Ez mit jelent? Hol van a tálca?


Nálunk a fürdőszobában van a macskaalom. Egyszer-kétszer mutattuk neki, azóta minden OK.

2010. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én odavezettem a tálca fix helyhez, megfogtam a lábát és megkapartattam vele a kavicsot. Pár óra múlva már rendeltetésszerűen használta. De volt, hogy bosszúból valamiért direkt rápisilt valamire...ilyenkor apám beletolta az orrát és onnantól megint tudta hol az ő wc-je...
2010. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

úgy hogy, megfogod a macskát, és beledugod az orrát a macskaalomba!

Halál komolyan!

Ha továbbrasem szobatiszta a macska, akkor naponta kell

az orrát beledugni a macskaalomba!

Én így szoktattam rá a macskámat hogy szobatiszta legyen!

2010. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem direkt csinálja!ha az enyém fel akarja magára hivni a figyelmet mindig mellépisil!Mutasd meg neki.Milyen alom van benne?
2010. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
nekem a cicáim könnyen és maguktó rászoktak a macskaalomra. Csak megmutattuk nikik h hol van és egy idő múlva rászoktak...
2010. dec. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem semmi ilyen problémám nem volt... amikor megkaptam a cicát két hónapos volt, odavittem az alomhoz, megkapartam az almot a mancsával,hogy tudja milyen és azóta csak és kizárólag ott végzi a dolgát.
2010. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami nagyon nem tetszik neki az alomban. Vannak ilyen narancsos, meg mindenféle citrusos illatú almok, ami a gazdinak talán jó, hogy elfedi a nem kívánt szagokat, viszont a macsekok többsége rühelli a citrusokat, épp ezért nyilván nem fog odamenni. Nem lehet, hogy ilyet használsz, és ez a baj?
2010. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amióta élek,folyamatosan volt macskám, most is van egy 3 éves akit az utcáról fogadtunk be. Eleinte tedd az almot egy jól látható és könnyen megközelíthető helyre. Eleinte bizony figyelni kell, amint azt látod, hogy a macskád feltűnően "jár-kel" a lakásban, helyet keresve, ahol elvégezheti a dolgát, abban a másodpercben meg kell fogni, beletenni az alomba, és megkaparni előtte az almot a kezeddel, majd megkapartatni az ő mancsával is.És ezt többször is el kell játszani (kb. 2-3 napig),amíg magától az alomba nem megy. Nálad ez lehet,hogy több időt vesz majd igénybe, mert idősebb macskáról van szó (általában 3-6 hetes kortól szoktatunk alomra, a Te cicád viszont már kb. fél éves) A macska ösztönösen keresi azt a helyet, ahol kaparhat ürítés után (ezért "tiszteli meg" sok macska például a nagyobb virágcserepekben lévő virágföldet is néha...Az egyik régi macskánk kipisilt egy szobapálmát...).


A macskák emellett szagra is mennek, ahol egyszer már ürítettek, ott marad a saját szaguk, és oda járnak vissza később. Ezért bajos, ha korábban már elvégezte a dolgát pár helyen a lakásban. Ott jó alaposan fel kell takarítani. Az én macskám amikor tiszta almot kap, szinte azonnal elvégzi a dolgát, mintegy "megjelöli" a saját alomját.


Türelem és kitartás!:)Sok sikert!

2010. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sokszor tedd csak bele az alomba, nem feltétlen kell beledugni az orrát. Majd egyszer csak elkezd kaparászni és rájön mire is való. De eléggé el van késve, fél évesen már bőven alomba kéne járnia.
2010. dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!