Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egy hálátlan dög....

A macskám egy hálátlan dög. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem benti macska, kint van tartva. Amikor kimegyek hozzá sokszor azonnal szalad el. Csak akkor hajlandó odajönni, ha enni adunk neki, és éhes. Azt sem szereti, ha simogatják. Létezik ilyen macska? Van így értelme macskát tartani?
2010. dec. 24. 12:26
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
100%

Aki macskát tart annak tudnia kell, hogy a cicák nagyon különbözőek.. igazi egyéniségek! :)

Volt már olyan cicám akit pici korában vettem magamhoz, addig teljesen vad volt. Ez a vadság meg is maradt, csak akkor jött a közelembe ha kaját vittem neki. A macskák csak akkor bíznak meg az emberben, ha pici koruk óta hozzá vannak szokva az ember jelenlétéhez és bíznak bennük stb.

2010. dec. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
És ne kérdezz olyat, hogy érdemes-e így macskát tartani. Mert mit csinálsz vele, nem adsz neki többet enni és elmegy tőled? Egy macska, akit kint tart az ember igazán nem okoz sok fáradtságot.
2010. dec. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 tetris ***** válasza:
82%

A macskák már csak ilyenek! Felsőbbrendűek, arisztokratikusak. Az ember szolgálja őket, lesi a kívánságukat, s ezért cserébe időnként megengedik, hogy simizzük őket. Na, ha nagyon jó kedvükben vannak, dorombolnak is. És mi csodálhatjuk a szépségüket, az arisztokratikus viselkedésüket, amit minden helyzetben meg tudnak őrizni.

De éppen ezért lehet őket annyira szeretni, mert ilyenek.

Nekem külön öröm, ha odajön hozzám, ilyenkor kitüntetett személynek érezhetem magam. Mert hiszen leereszkedett hozzám.

Amikor legutóbb beteg voltam, és bejött hozzám, és felugrott mellém az ágya, majdnem elsírtam magam a meghatottságtól. Meg is gyógyultam.

Amikor nyaranta egerészik, és a zsákmányt leteszi a küszöbre, hát az nálunk nagy családi esemény.

Mert a cica nálunk családtag. Néha utálatos, de akkor is a mi macskánk, akit imádunk.

2011. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
86%
Mit csinálj vele? Semmit. A macskák nem arról híresek, hogy milyen hálásak. Fogadd el, hogy ő ilyen. Ha hálás, simogatható állatot szeretnél, akkor fogadj be egy kiskutyát.
2011. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
72%

az én felnőtt cicum is ilyen.

Amikor simogatom,még morog is.

De az elmúlt egy évben változott így meg, fogalmam sincs miért..szült 3 picit ők most is megvannak.És azóta a piciket is veri a kutyáknak nekimegy.Belebolondult a gyerkőcnevelésbe.. :)De ellentétben a gyerekek..

2 fekete és egy cirmos tarka...

a tarka cicus annyira bújós hogy MINDIG MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT odajön hozzám hízeleg ha ülök a az ölembe ugrik..xd és ha nagyon dorombol megnyalja a fülem vagy az orrom..xd akkor azt mondja hogy nagyon szeret..:D

2011. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
91%
A macsaka természete ilyen, egyik ragszkodik hozzád, a másik ,meg csak a kezedhez. A kezedhez ami eteti,simogatja. és az "öregek azt monják", hogy a kedves cica is azért hagyja, hogy simogasd, mert az neki jó és nem azért mert szeret téged. Ahogy eddig is mondták ő az aki király és csak van és éldegél, te eteted, simized, légy megtiszteltetve ha megsimogatod, de ha elkapod akarata ellenére akkor, karmolás a vége... neki csak dorombolnia kell, nem küzdeni, nem hiába mondják, hogy a cica a legvérengzőbb macskaféle. A híúz, oroszlán, tigris, azért öl mert éhes, addig az otthoni cirmi, csak szórakozásból...
2011. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
47%

Hidd el,ha nem marad az öledbe,és nem szereti ha simmogatják,akkor is szoktasd rá,ha kell,erővel(nem verésre,vagy ilyesmire gondoltam....hanem hogy ha megfogod,ne hagyd hogy kiszökjön a kezedből)mert így nagyon elvadul,és karmolni,harapni fog.

Az én macskám is ugyan ilyen volt...

mostmeg már bújik minden áldott nap,és akarja,hogy simogassam.

2011. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
100%

Kergeti az egeret addig míg a végszuszhoz nem ér...mármint az egér...

hidd el én szeretem a macsekokat (ilyenkor szoktam mondani, hogy: roston zöldkörettel XD, de ez hülyeség útálom a zöldséget XD) volt olyan macseszkám (perzsa) akit bezony a nyakamtól az ágyamig mindenhová vittem, nyakon húzva, farkánál húzva (kicsi voltam) és mégis jöt magától, hozzám pedig nem én etettem...

2011. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom, hogy nem szoktattad eléggé magadhoz mikor hozzád került. Mikor én megkaptam a cicámat, végig vele voltam, annak ellenére, hogy ő folyton elbújt valami mögé/alá. Beszéltem hozzá, finom falatokkal próbáltam csalogatni, stb. Most, így 3 hét elteltével ott tartunk, hogy mikor meglát, már nyávogva szalad oda hozzám, bújik, dörgölőzik, és ha nem veszem az ölembe, képes végig mászni a lábamon, csak, hogy elérje célját. :) Persze aláírom, vannak olyan cicák, akiknek olyan a természete, hogy nem szeretik ha simogatják, de előfordul az is, hogy te nem próbálkoztál eléggé. Ha te nem nyitsz felé, akkor ő miért tenné?
2011. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
65%

Nekünk 4 macskánk volt, kanok. Ebből csak 1 volt bújós. Kettő az csak hagyta, hogy símogassuk és volt 1 amelyiket egyikünk sem tudta magához szoktatni. Sehogy! Kinti cicák voltak teljesen és valamerre elcsavarogtak (nem egyszerre, hanem olyan 1 év alatt mind eltűnt) vagy talán meg is haltak, mert nem jöttek vissza.

Ezért nem tartok már macskát, mert nincs türelmem (páromnak sem) hozzájuk. Kutyákat viszont imádom! 1 volt, az öleb volt. :)

2011. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!