Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Három macska még...

Mit tegyek? Három macska még mindig náthás

Figyelt kérdés
Van négy cicám, kettő kinti és kettő benti (anyamacska, kiscicája, 3 hónapos). Az egyik kinti megfázott, köhögött, orra eldugult. Bejött elkapta az anyamacska és a másik kinti macskán is ezeket a tüneteket vettem észre. Az anyamacskát elvittem állatkorházba, az orvos aztmondta, h. kezdődő macskanátha, kapott szurit és kapott gyógyszert a 2 kinti macska is, ez 3 napja történt. Az egyik kinti meggyógyult eszik rendesen még néha szürcsög és köhög. A kiscica is elkapta + amikor játszottak az anyja belekarmolt a szemébe, bedagadt neki, ép, hogy egy kicsit kitudja nyitni, gennyes is, a másik szeme tiszta. Az anyamacska nem javult, nem eszik semmit, reggel pár korty tejet ivott, a kinti cica sem eszik és ő sem javul, a kiscica egész eddig evett, ma viszont kérte, odaadtam neki és nem evett, de fut utánam kéri a kaját, de hiába rakom oda elé nem eszi meg. Azthiszem kicsit zavarosan írtam le a történetet, de nagyon aggódom értük. Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem mind túléli, nagyon aggódom értük
2010. dec. 25. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd őket vissza az orvoshoz! A macskanátha kezelése hosszadalmas is lehet, nem elég 1-2 oltás vagy gyógyszer. Otthon pedig törölgesd a szemüket és az orrukat kamillateás vattával, és ha tudsz, párologtass eukaliptusz illóolajat! De orvoshoz mindenképpen el kell vinni őket! :( Szurkolok a cicáidnak!
2010. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Holnap nemtudom elvinni, de hétfőn elviszem. Nemtudom, h. a picinek a szeme a nátha miatt lehet ilyen vagy még mindig azért van így bedagadva mert az anyja belekapott neki. Most az anyja ivott egy kevés vizet, próbáltam se tej se konzerv se száraz kaja nem kell neki. Pici ugyan így semmi nem kell neki. Egyik kinti megevett egy virslit a másik, amelyik meggyógyult ő még most este befalt fél doboz konzervet.
2010. dec. 25. 22:51
 3/18 A kérdező kommentje:

Ez még kimaradt.. Amit a kinti macskák kaptak gyógyszert próbáltam belőle adni egy negyed darabot a picinek tegnap reggel és este de semmi változást nem láttam. Ma meg sehogy se tudtam neki adni, mert ugye nem evett...

Nagy a baj? :'(

2010. dec. 25. 22:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. :S Ha nem esznek az elég nagy baj. Próbáld fecskendővel etetni őket!
2010. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a cica szájába tegyél tejfölt, májkrémet vagy bármi krémes állagú kaját, le fogja nyelni, a cicák köpködni nem tudnak. Valószínűleg ki van szegénynek sebesedve a szája, vagy fáj a torka, azért nem akar enni, hiába éhes. Fontos, hogy valamit adj neki, mert nagyon le fog gyengülni. Ezek a betegségek pont azért veszélyesek a cicáknak, mert a nemevés miatt kiszáradhatnak. Ha van otthon cseppentő vagy műanyag injekció, folyadékot is tölthetsz a szájába. A legjobb, ha csinálsz neki húslevest. Én is azt adtam a cicámnak, amikor beteg volt. Ezzel hétfőig simán kihúzzátok, aztán mehettek megint dokihoz.
2010. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Sürgősen vidd vissza őket!

Az én cicám macskanáthába halt bele, pedig időben elvitük orvoshoz. :(

2010. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát anyamacska mostmár másfél napja nem evett, csak tejet ivott pár kortyot, a kicsi meg tegnap este óta nem evett semmit. A kinti meg most este egy virslit evett. Olvastam neten, h. a szem is begyullad, az anyamacska szeme nincs begyulladva, csak néha könnyezik neki és a pupillája mindig nagy. Picinek meg csak az a szeme van begyulladva amelyikbe belekapott, de ő nem hagyja el magát, játszik, futkározik.A kinti nagynak semmi nincs a szemével. Most így belegondolva amelyik meggyógyult 3 napig szinte semmit sem evett, szemét alig nyitotta ki,levegőt is nagyon nehezen tudott venni utánna kapta a gyógyszert és most még is jólvan, remélem a többiek is jobban lesznek
2010. dec. 25. 23:10
 8/18 A kérdező kommentje:

Májkrémet is próbáltam, hnap még megpróbálok tejfölt.

Még az feltűnt hogy a pici a száján veszi néha a levegőt, az anya is csinálta de ő csak ritkán. Na még benézek rájuk, h. mivan velük.

2010. dec. 25. 23:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Papírzsepit dörzsölj meg, hogy puhább legyen, aztán a enyhén nyomva húzd lefelé az orrán, hogy kijöjjön a takony. Utána kap majd az orrán is levegőt, és enni is könnyebben tud.
2010. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szerintem tejfölt nem kéne adni neki...

én egyszer adtam a macskámnak és hasmenése lett tőle

2010. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!