Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Három macska még...

Mit tegyek? Három macska még mindig náthás

Figyelt kérdés
Van négy cicám, kettő kinti és kettő benti (anyamacska, kiscicája, 3 hónapos). Az egyik kinti megfázott, köhögött, orra eldugult. Bejött elkapta az anyamacska és a másik kinti macskán is ezeket a tüneteket vettem észre. Az anyamacskát elvittem állatkorházba, az orvos aztmondta, h. kezdődő macskanátha, kapott szurit és kapott gyógyszert a 2 kinti macska is, ez 3 napja történt. Az egyik kinti meggyógyult eszik rendesen még néha szürcsög és köhög. A kiscica is elkapta + amikor játszottak az anyja belekarmolt a szemébe, bedagadt neki, ép, hogy egy kicsit kitudja nyitni, gennyes is, a másik szeme tiszta. Az anyamacska nem javult, nem eszik semmit, reggel pár korty tejet ivott, a kinti cica sem eszik és ő sem javul, a kiscica egész eddig evett, ma viszont kérte, odaadtam neki és nem evett, de fut utánam kéri a kaját, de hiába rakom oda elé nem eszi meg. Azthiszem kicsit zavarosan írtam le a történetet, de nagyon aggódom értük. Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem mind túléli, nagyon aggódom értük
2010. dec. 25. 22:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Na most adtam kaját nekik pici nekiült, belemászott az edénybe többi enni se tudodd tőle :D szeme sincs már úgy bedagadva, csak még köhög :/

Valahogy még az anyamacskát kell megetetni :(

2010. dec. 26. 07:43
 12/18 anonim ***** válasza:
a szemüket mosd meg kamillával
2010. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Na eszik a pici is, a kinti is amelyik már úgynézki meggyógyul, de még taknyos, jó étvágya van mindkettőnek! Anyamacska nem evett egész nap most eléraktam egy konzervet, eljöttem láttam hogy megnyalta, felém nézett eljött és eljött onnan, visszavittem, aztán becsuktam az ajtót remélem eszik egy kicsit. Holnap viszem vissza dokihoz, remélem meggyógyítja :(
2010. dec. 26. 17:09
 14/18 A kérdező kommentje:

Pici is eszik rendesen, mint régen, úgy néz ki rendbejön.

Anyamacska és a másik kinti semmit nem ettek, úgyhogy holnap őket viszem a dokihoz. Lenne még egy kérdésem, ha pl. a pici kigyógyul a náthából és az anyja még nem, akkor új elkaphatja ha együtt vannak?

2010. dec. 26. 20:11
 15/18 A kérdező kommentje:

Egész nap semmit nem evett a két nagy (anyamacska és a kinti)

Nagyon aggódom értük.. csak olyant ne mondjon az állatorvos hogy menthetetlen v. elkelljen altatni :(

2010. dec. 26. 22:10
 16/18 anonim ***** válasza:

Na mi újság a cicáiddal? 1-2 nap alatt ne várj csodát, sok időbe is beletelhet mire rendbe jönnek.

Ha a kicsi helyre jött, szerintem még ne engedd össze az anyukájával!

2010. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem orvossal, aztmondta nem kell még bevinni ad gyógyszert. Pici úgynézki meggyúgyult, nem látszik már rajta semmi, csak a szeme még egy picit megvan dagadva, ahova belekapott az anyja és ezt még midnig nem nyitja ki. Másik két kinti macska is eszik már rendesen, az egyik még elég taknyos. Az anyamacska tegnap este konzervből 4 kanállal elnyalogatott, inkább a szaftot nyalta le, de a húst régebben se szerette benne, 1-2 húst azért megevett. Gyógyszert úgykellett belenyomni a szájába, ma semmit sem evett. Doki aztmondta, ha holnap se eszik akkor vigyem vissza szerdán és akkor kap megint szurit. Szegény nagyon taknyos
2010. dec. 27. 22:44
 18/18 A kérdező kommentje:
Na már mindegyik eszik, javul csak az anyamacska nem, úgyhogy őt holnap viszem vissza az orvoshoz. Mit fog neki adni?
2010. dec. 28. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!