Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran lehet fürdetni...

Milyen gyakran lehet fürdetni egy macskát?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán lehet?
2010. dec. 26. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem kell.
2010. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, de én szeretném fürdetni. ha kb. félévenként fürdetem az nem túl gyakori nem?
2010. dec. 26. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert minek akarod fürdetni? Egyedül akkor érdemes, ha úgy bepiszkolódott a bundája, meg kiállítás előtt...

Ennyi erővel a fogát is moshatnád!

2010. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én panellakásban lakok, de a földszinten, és az utcáról fogadtuk be a macskánkat kölyökkorában. Akkor kétszer kellett megfürdetnem, egyszer amikor behoztuk,mert csupa olaj, sár és bolha volt, utána pedig még egyszer kb. 3 nap múlva, miután az állatorvos kezelte Strongholddal a bolhák és a többi élősködő ellen. De nem lett semmi baja. Aztán többször is előfordult, hogy kiszökött a lépcsőházba és leszaladt a pincébe, és akkor a 90%-ban fehér macskánkból lett egy 90%-ban szürke... Akkor újrafürdettem. Olyan is előfordult, hogy kiesett az erkélyen egymás után kb. 3 nap különbséggel (azóta már odafigyel magára...:)), akkor is muszáj voltam megfürdetni,mert az autók alól szedtem ki... Semmi baja nem lett. Egyébként szinte sosem fürdetem, mivel a macskákat alapvetően nem kell fürdetni. A kinti macskákat nem is érdemes, mert úgysem tart sokáig az eredmény.
2010. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár egy benti cicát általában tényleg nem szükséges fürdetni, ártani sem árt.


Az enyém nagyritkán kimegy és pl az esőben tiszta víz és sár lesz, akkor nyilván megfürdetem. Pont amiatt nem hiszem hogy bármi baja lenne a fürdetéstől, mivel az esőben is képes teljesen átázni... A sampon más tészta, én eddig kétszer samponoztam be, egyszer amikor hazahoztam, egyszer meg összeolajozta magát és nem akartam hogy lenyalja (utána én nyalogathattam a sebeim).


Úgy fürdetem hogy én is beülök vele a kádba, akkor nem szed szét a karmaival. De ha csak poros lett vagy valamit magára kent, akkor vizes szivaccsal szoktam megtörölgetni, azt teljesen jól tűri.

2010. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!