Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát hogy kell fürdetni?

Macskát hogy kell fürdetni?

Figyelt kérdés
- ha fél a víztől
2011. jan. 20. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobb híján sehogy, azért mosakszanak hogy ne te fürdesd őket...
2011. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hajjajj, macskát fürdetni külön harcművészet...főleg, ha nem szereti a vizet, és ugye a legtöbb macs nem szereti.


Csak akkor fürdesd meg, ha muszáj (mondjuk koszos lett, nagyon büdös).


Vidd be a fürdőbe, zárd be az ajtót, ne tudjon kiszökni. Készíts elő törölközöt, amivel majd megtörlöd.


A kádba, vagy lavórba, amiben fürdeted, engedj kis langyos-meleg vizet, abba ültesd bele a cicát. Fogd le, mert ki akar majd szökni.


Óvatosan mosd meg a szőrét a cicasamponnal (szemébe, fülébe, orrába ne menjen víz). Öblítsd le a zuhanyzóval, ha kész, de nézd meg, nem meleg-e a víz.


Utána vedd ki, töröld meg, és engedd el. Egy kicsit haragudni fog rád, de majd megszárad és minden rendbe jön.


Fertőtlenítsd a sebeidet, és rakj rendet a fürdőben, majd vígasztald meg a cicust.

2011. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen, ha kinti cica, akkor ma már ne menjen ki, ha száraz már, akkor sem.
2011. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos, akkor ne fürdesd meg! Tisztálkodnak ők eleget!

Az enyémek rühellik, ezért csak végszükség esetén fürdetem őket, de azt is mindig megbánom(persze csak a művelet közben, mert annak örülök, ha selymes a bundájuk, és tiszták). Én sosem egyedül fürdetem, mert nem bírnék velük. A nagyobbikhoz meg rendesen 3 ember kell, mert bivalyerős!

Lavórba engedek kellemesen melegh vizet, és öntök bele valamilyen spéci sampont(attól függ miért fürdetempl. bolhairtósat), aztán belerakom a macskát. Megsikálom, lezuhanyozom, és kiveszem egy tiszta törcsibe csavarom. Hagyom, hogy egy kicsit megnyugodjon, aztán megszárítom hajszárítóval, meg kiskefével fésülöm közben. A szárítást csípik, mert a meleg az kellemes neki. Egyébként van egy pont, amikor a melegvizet is kellemesnek találják, és onnét már nincs gond. Nagyon bírják a meleget.

2011. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ügyesen, páncélingben:D


Ok viccen kívül. Egyedül én nem tudom, csak ketten. Előtte levágom a körmét 1 nappal. Fürdőszobaajtó bezár, egyikünk lefogja a kádban, rálocsolgatom a vizet. Nagyon el akar menni és szinte sírva nyávog.

Ráteszem a sampont, megfürdetem. Általában ilyenkorra már sztoikus nyugalommal veszi tudomásul, nincs mese, fürdeni kell. Ilyenkor általában már elég egy ember.

Törölközővel megdörzsölgetem, kicsit szárítok rajta, és utána 2 napig nem látom, mert megsértődött:D

De néha muszáj fürödni.

Akik gyakran fürdetik (kb 2 hetente) azt mondják megszokja, és pár alkalom után nem tiltakozik. Én nem szoktam ilyen gyakran csak évente 3x 4x.

2011. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk, hogy egy lavórba teszünk meleg vizet, neki legyen testhőmérsékletű kb. Legyen meleg a szoba is.


Lassan beleülteted, nagyon lassan simogatod, beszélsz hozzá, és igyekszel cirógatva vízben tartani. Nyaknál tartod, de nem szorítod, ahol az anyamacska is viszi.


Ne érjen feljebb a víz, mint kb. 2-3 centi. Lehet, hogy nem ül le - nem baj. Az is lehet, hogy fél és lekusshad. Ha beleáll, az is elég. Simogatás közben vizet mersz a tenyeredbe, és benedvesíted. Aztán jön a macskasampon.

Ezt megint a simogatós módszerrel leöblíted, ha bírja még idegekkel, akkor pohárral vagy kancsóval leöblíted meleg tiszta vízzel.

Jól meg kell törölgetni, ha elég meleg van, megszárad.

Egy próbát érdemes tenni, hogy viseli a hajszárítót, de ne remélj tőle sokat. :)


Minden macskám fürdettem eddig, és ha duruzsoltam, kevés vízben fürdettem, és simogattam, akkor ment a dolog.

2011. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyéim kapaszkodnak a lavór szélébe, mint állat, úgyhogy tényleg többen kellünk hozzá.

Ha halk a hajszárítód, akkor nem biztos, hogy félni fog.

A kezed mindig legyen a macskán szárításkor, hogy érezd, nem túl meleg-e neki a levegő!

2011. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

az én cicám már szeret fürdeni :D

mivel levágattuk a körmét, hiszen benticica, nekem a szőnyeget ne tegye tönkre...sőt a macsakfogdokival olyan fogat csiszolt neki amivel tud erősen rágni, de mikor megharap nem fáj, olyan mintha valami szivacs harapott volna belém :D:D így a fürdéskor nem félek fürdetni hogy megkarmol..ha ezeket te is elvégzed a cicádon, egyszerű lesz fürdeni és megszokja :))

2011. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Körmét macskának hogy kell levágni?
2011. jan. 20. 20:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Van macskakaromvágó olló. De azzal is nagyon kell vigyázni, inkább állatdokival csináltasd, vagy cicakozmetikán, mert a macska karmában vannak idegvégződések (rózsaszín csík). Ha belevágsz, nagyon fog neki fájni. Én nem javaslom. A többi hozzászóló teljesen jól leírta, ki kell próbálni. Lehet, hogy a tiédet is simán meg lehet fürdetni a fent leírt technikák valamelyikével.
2011. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!