Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, a "macskám"...

Mit tegyek, a "macskám" náthás! (? )

Figyelt kérdés

Igazából nem az én macskám, hanem a szomszédéké, de átszokott hozzánk, mert a szomszédban van egy kutya, amelyik állandóan nyüstölte őt, meg itt gondolom jobb a táp. Nem etettük, ő evett együtt a mi macskáinkkal és már nálunk is alszik, emiatt légyszi ne piszkáljatok.

Tehát elég rossz állapotban van szegény, mindig hangosan szuszog és prüszköl, meg néha tüsszent is. A szomszédokat jóformán nem érdekli, anya pedig azért nem akarja megnézetni egy állatorvossal, mert nem a miénk, hanem a szomszédoké.

Úgy érzem, ha esetleg elpusztul, az miattam lesz, mert nem tettem semmit :(

Ti mit tennétek? Szerintetek elpusztulhat? Elég kicsi még...

12/L


2010. dec. 26. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy,én mindenképpen szólnék a szomszédnak, hogy vagy kezeltesse ki a cicát, vagy gondoskodjon róla, hogy ne mehessen át hozzátok. Ha sima nátháról van szó, az még hagyján, de ha esetleg macskanáthás, az a macskák között könnyen és gyorsan terjedő fertőző betegség, ami kezeletlenül halálos is lehet...És könnyen előfordulhat,hogy megfertőzi a Ti cicáitokat is...
2010. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ó :O És hogy lehet a sima náthát megkülönböztetni a macskanáthától?
2010. dec. 27. 00:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én élek ott nincs állatorvos. De nagyon sok cicám van és imádom őket. Ezért az elmúlt évtizedben tapasztalatot szereztem. Amúgy nagyon szép gesztus tőled, hogy a szomszéd cicájával is foglalkozol, ha már ők ennyire nem törődnek vele.

Mondom a nálam bevált receptet. Meglangyosítok 1 dl tejet. Olívaolajat és citromot keverek bele. 50% tej, 25% citrom, 25% olaj arányban. Ezt egy nagyobb fecskendő segítségével be kell adni a szájába, hátulra a nyelvéhez. Naponta kétszer. 3 nap múlva már jobban lesz. Ezt csak akkor tudod megcsinálni, ha a cica szelíd és segít valaki.

2010. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Megfeledkeztem, hogy otthon elég drága a citrom, elég lesz fél citrom leve is.

A cica utána hányni fog!

2010. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi, azt hiszem van is itthon most citrom :) Köszi a segítséget, majd megírom, hogy jobban lett-e.
2010. dec. 27. 14:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs egy macskánál hogy sima nátha. Csak macskanátha van, ami egy vírusfertőzés, macskáról macskára terjed. Orvosi kezelés nélkül súlyossá, végzetessé válhat. Márcsak azért sem ártana tenni valamit az ügy érdekében mert mint mondtam fertőző, és ha a ti macskáitok nincsenek beoltva akkor ők is könnyen elkaphatják.
2010. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
ja, és ez amit a 9:24-es válaszoló írt "nátha ellenes" receptnek az nem hogy nem hasznos inkább csak ártalmas. Eleve tejet nem adunk a macskának, citromlével meg olajjal keverve pedig tuti hogy csak betegebb lesz tőle. Ha már mindenképpen tenni akarsz érte valamit te magad akkor vidd meleg helyre, törölgesd a szemét meg az orrát jó erős kamilla teával.
2010. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
:( Akkor muszáj meggyőznöm anyát, hogy állatorvoshoz vigyük...
2010. dec. 27. 18:10
 9/19 anonim ***** válasza:

Amit ajánlottam, azt többször alkalmaztam is. A többi macskám nem kapta el. A beteg állat félrevonul. És akiktől tanultam, nagyon tapasztalt beduinok. Akiknek több évszázados vagy annál több tapasztalatuk van az állatokról.


De természetesen, ha lehetőséged van rá, inkább az állatorvost ajánlom én is. Mert ezt azért nehéz beadni neki. És lehet, hogy már olyan stádiumban van, hogy az orvos jobban tud segíteni.

Remélem, mihamarabb jobban lesz a "macskád".

2010. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Anyát még mindig nem tudtam meggyőzni.
2010. dec. 27. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!