Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 2 éves macskát le lehet...

Egy 2 éves macskát le lehet szoktatni a durva játékról?

Figyelt kérdés

1hónapja fogadtuk be, szóval nem én neveltem (kóbor cica volt), a fiam szintén 2 éves és imád a cicával játszani.Csak az a probléma hogy van hogy a macsek eldurvul.Már 1x megharapta 2x megkarmolta a fiamat.Emiatt nem szeretnék megszabadulni a cicustól, mert tudom hogy nem tehet róla, és ha lehet inkább megtanítanám hogy ne báncsa a manócskámat, csak nem tudom hogyan.

Segítségeteket előre is köszönöm.


2010. dec. 27. 13:53
 1/4 Brigi ^^ ***** válasza:
Szerintem nem nagyon, már hozzászokott és nagyon önfejűek a már nem annyira fiatalok. Minél fiatalabb, annál könnyebb befolyásolni. De ha mégis megpróbálnád, az a leghatásosabb módszer, hogy az orrára pöckölsz, ha nem úgy viselkedik. Ugyanis ez a legérzékenyebb pontja. Elég időigényes, ha belevágsz, mert szinte minden mozzanatát figyelni kell ilyenkor és rögtön figyelmeztetni, ha rosszat tesz.
2010. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Vajon ha a pöckölést nem abban a pillanatba kapja, hanem fél percel később, akkor még tudja miért kapta?

Mert érdekes módon amikor szemelött vannak, akkor nincs ilyen probléma, ha a cicusnak nem tetszik valami odébb áll.Viszont ha egy pillanatra nem figyelek oda (wc-n vagyok, főzök), biztos hogy azonnal hallom a sírást és látom a karmolást vagy harapást.

2010. dec. 28. 11:57
 3/4 anonim válasza:
és nem lehet hogy azér' "báncsa" mer olyankor a fiad csinál valamit rosszul? a harapdálás inkább a kiscicákra jellemző, de a 2éves az már nem olyan kicsi... a karmolás vagy harapás szerintem a védekezés jele :)de nem akarok gyanusítgatni, ez csak a véleményem...
2010. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kisgyerek még nem tudja, hogy a cicának fáj, ha belemarkol, vagy megfogja a farkát.

Azt hiszi valami játék ez is. Két éves cica már nem annyira csintalan, nem harapdál, vagy karmol ok nélkül. Szerintem játszatok közösen a cicával és meg kell mutatni kisfiúnak, hogyan kell egy állattal viselkednie és így egy nagyon aranyos barátra fog találni. Arra is meg kell tanítani, hogy időnként a cica nyugalomra vágyik és akkor nem szabad zaklatni. Ez olyankor van, amikor a két mellső lábát előre nyújtja és a fejét ráteszi. Vagy amikor ideges, akkor sem érdemes zaklatni. Ezt a farkából lehet megállapítani, amikor gyorsabban mozgatja.

A macskákat, nem szabad fenyíteni durván, mert akkor sosem fog engedelmessé válni. Arra kell nevelni, hogy szavakból, hangsúlyból értsen. Ha bántalmazzák, akkor ő is durva lesz. Az állatokat szeretettel lehet a legjobban nevelni és irányítani. És többszörösét adják vissza.

2010. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!