Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Whiskas tényleg káros...

A Whiskas tényleg káros hosszútávon?

Figyelt kérdés

Azt mondta az állatorvos, hogy hosszútávon káros a vesére. Drágább tápokat ajánlott, de nem tudom... Nem akarom, hogy gondjai legyenek a cicámnak, de kétszer-háromszor drágább tápot sem tudok megvenni. :S

Valakinek van tapasztalata ezügyben?


2010. dec. 28. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
az állatorvos nyilván a drágábbat fogja ajánlani . ez üzlet, nem is rossz...
2010. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze én is gondoltam erre, hiszen a rendelőben is az ajánlott tápok sorakoznak. De azért megijesztett, és kiváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalata van...
2010. dec. 28. 12:34
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
tény hogy a drága prémium tápok jobbak, de tapasztalatom szerint a whiskas, kitekattal sincs semmi gond, a mi macskáink is azokat eszik, szépek, egészségesek.
2010. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Doruss ***** válasza:
83%
Az a helyzet, hogy nem jó, ha folyton csak táppal eteted. Kell mellette természetes kaját is kapnia. Az állatboltokban lehet kapni fagyasztott húsokat, nem is drága, pár száz forint egy jó nagy adag, az egy macskának jó ideig elég, Ajánlott néha adni neki, mert az mégiscsak természetes kaja, és jó, hogyha a fogait is megdolgoztatja néha egy kicsit jobban.
2010. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

Azért a Whiskas sem sz*r táp.

Barátnőm a cicájukat már kb 8 éve noname gagyi táppal eteti és még nem volt soha semmi baja a cicának.

2010. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Az összetételét kell megnézni és elgondolkodni,tényleg kell-e a macskának kémiai ízesítő és színezőanyag,gabona stb.

Biztos van a macskatápok között a Whiskas-nál jobb minőségű középkategóriás(a Whiskas és társai az alsó kategória alja)és nem horror árú táp.

Azért eszik az ilyen "sarki bolti"sz@rt szívesen a macskák,mert rengeteg ízesítőanyagot tesznek bele.

Gondolom,nem véletlen a sok vesebeteg,rákos kutya és macska.

2010. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:51


Teljes mértékben neked van igazad.Amennyiben tápot etet az jó dolog,nem is kell drága táp,de az általad ajánlott módon kiegészitve.Egy húsevő nem fog sokáig egészséges lenni ha legalább kiegészitésnek nem kap húsfélét.Mert a macskák inkább húst és nem wiszkázt ennének!!!!

2010. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi cicánk éppen az ilyen kajáktól kapott vesehomokot,amibe majdnem belehalt ... a sok só az oka...tönkreteszi a vesét,de csak a fiú macskákra veszélyes,mert nekik vékonyabb a húgycső és a homok nem tud magától ürülni
2010. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy kap alutasakos noname kajákat is, és jobb minőségű száraztápot is. A szárazba szoktam neki ütni egy tojást minden nap reggelire, jót tesz a szőrének, tele van vitaminnal és természetes fehérjével. Nagyon szereti. Húst is szokott kapni, mikor milyet. Farhátat főzök a kutyák miatt hetente egy nagy adagot, abból is mindig kap, vagy itthoni maradékokat. Zöldséglevesből ha marad, turmixolva megkapják, ilyen szinten kapnak az itthoni kosztból. Csak egyféle táppal ne etesd, és egészítsd ki neki, hogy egészséges maradjon.
2010. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Milyen "középkategóriás" tápok vannak?
2010. dec. 28. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!