Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Whiskas tényleg káros...

A Whiskas tényleg káros hosszútávon?

Figyelt kérdés

Azt mondta az állatorvos, hogy hosszútávon káros a vesére. Drágább tápokat ajánlott, de nem tudom... Nem akarom, hogy gondjai legyenek a cicámnak, de kétszer-háromszor drágább tápot sem tudok megvenni. :S

Valakinek van tapasztalata ezügyben?


2010. dec. 28. 12:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A whiskas nagyon rossz minőségű táp, összesen 4% húst tartalmaz. A macskák meg sem ennék, ha nem lenne benne annyi ízfokozó(emiatt nehezebb is leszoktatni őket róla). Vannak ugyanebben az árkategóriában mérföldekkel jobb tápok, amik nincsenek agyonreklámozva, de a beltartalmuk sokkal jobb. Itt van egy: [link]

Csak szét kell nézni.

Ha prémium táppal etetsz, akkor teljesen felesleges bármilyen kiegészítést is adni a macskának. Ebben benne van minden szükséges tápanyag, ásványi anyag, ami kell neki.

2010. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy kiszerelésben veszel prémium tápot, akkor olcsóbb is, mint ha kis kiszerelésben vennél whiskast. Az én cicám Happy Cat bárányos nyulasat eszik, 5800 Ft-ért vettem 4 kilót, majdnem két hónapra elég. Néha finomságnak kap tasakosat, de azt tényleg csak azért, hogy én úgy érezhessem, hogy kicsit kényeztettem.
2010. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok mondani a Whiskas macskaeledelekről, hogy nekem eddig egyik macskám sem ette meg soha,sem az alutasakos, sem a konzerv, illetve száraz formáit... Egyszerűen nem szerették...Biztosan lehet valami oka...


Én agrár egyetemen végeztem, ahol tanultunk egyet s mást a takarmányozásról, és többek között a háziállatok számára gyártott tápok is szóba kerültek.A tanárom mesélte, hogy kapcsolatban állt az egyik nagy közismert olcsó eledeleket gyártó cég egyik vezető beosztású személyével, aki elmondta, hogy a saját állatával sosem etetné az általuk gyártott tápot,mert beltartalma jóformán semmi, a konzerv eledel nagy része pedig víz (ezt mindenki könnyen kipróbálhatja bármelyik olcsó alutasakos eledellel: csak tegyétek 10 másodpercre a mikrosütőbe...), emellett adalékanyagként valamennyi nikotint kevernek hozzájuk, hogy függőséget alakítson ki az állat szervezetében, és csak azt a márkájú tápot akarja enni...


Ennek ellenére természetesnek tartom, hogy azok a tulajdonosok,akik hobbiból tartanak háziállatot(a tenyésztők általában minőségi kölyöktápokkal nevelnek), többnyire nem tudják hosszú távon finanszírozni az igazán minőségi (pl. Royal Canin, Hill's) eledeleket.Közéjük tartozok én is: amikor csak tehetem, igyekszek Hill's tápot venni a macskámnak (főleg Hairball Control-t,ami látványosan javította a macskám szőrminőségét és csökkentette a vedlését)ami a felső kategóriás minőségi tápok között az olcsóbbak közé tartozik, de emellett olcsóbb Purina One, illetve Friskies-tápokat is eszik. Próbálok egyfajta egyensúlyt keresni.(A Whiskast és a Kitekatot egyébként egyszerűen nem eszi meg).Azt,hogy a vesére az olcsóbb tápok mennyire károsak, nem tudom, de az tény,hogy a macskák veséje például idős korukra általában érzékennyé válik, a 14 és fél éves sziámim veseelégtelenségben pusztult el,úgyhogy ha a jelenlegi macskám idősebb lesz, mindenképpen megpróbálom vesebarát minőségi eledelekkel etetni.


Szerintem próbálj Te is "kombinálni", az olcsó táp mellé néha-néha drágábbat is venni, vagy egészítsd ki a macskád étrendjét természetes dolgokkal (az én macskám pl. gyakran kap csirkehúst, májkrémet, de szereti a sajtokat is).


Üdv:25/L

2010. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Miért divat ez a műkaja? Én sem fogyasztok és a macskáimnak sem adok. Egészségesek is vagyunk! :-)

Kinek hasznos ez a műkaja? A gazdinak? A cicának? Állatorvosnak? A műkaját gyártó cégnek?

2010. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Na most amit a közértben veszel húst vagy zöldséget,egészen pontosan ugyanannyi káros anyagot tartalmaz,mint a műkaják az állatoknak.
2010. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért 1 kg disznóhúsban több a szerves anyag, mint egy tápban ami tele van tartósítószerrel. Én a kutyáimat csak maradékkal etetem és meg is látszik rajtuk, gyönyörű a szőrük és semmi bajuk.
2010. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod,hogy egy nagyüzemben mivel táplálják a disznókat vagy pl.a broilercsirkét?

Mezőgazdász vagyok,elmondom:hozamfokozók,ezeknek köszönhető,hogy egy sertés 5-6 hónapos korára vágósúlyban van,vagy épp a csirke 6 hetes(!!!)korára.

Antibiotikumok a zsúfolt nagyüzemi tartás miatt.

És ott vannak még a stresszellenes szerek,szintén a zsúfoltság miatt.

És ezt mi szépen megesszük,és adjuk kedvenceinknek abban a tudatban,hogy egészségesen esznek.

2010. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után meggondolom, lehet, hogy én is áttérek a macskatápra. :-D

Ha jól emlékszem, valahol azt olvastam, hogy a macskatápban lévő húst, lejárt szavatosságú húsokból készítik el.

Tud valaki olyan weboldalt, ahol a macskatápok összetételéről ad részletes tájékoztatást?

2010. dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Cicáimnak rendszeresen adok májat, halat (tengeri) és időnként halolajat is keverek a táplálékukba.

Egyszer megkínáltam őket cicatáppal, nem igazán nyerte el a tetszésüket. Pedig ízre nem rossz, megkostoltam.

2010. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Angelica1992 ***** válasza:
100%

"Az összetételét kell megnézni és elgondolkodni,tényleg kell-e a macskának kémiai ízesítő és színezőanyag,gabona stb."


A Whiskas tényleg tele van minden mesterséges anyaggal, én ezért (amióta ezt tudom) úgy óvom tőle a macskáimat, mint a tűztől. Gondolj csak bele... te ennél olyan kaját, ami tele van mindenféle mesterséges ökörséggel? Hát én nem nagyon. Finomnak finom, de rendszeresen tuti nem fogyasztanám.

Sajna ezt az elején nem tudtam, így a cicámnak pár napig tűrnie kellett ezt az alja minőségű macskakajának nevezett trutymót, de szerencsére az egyik (állatboltban dolgozó) ismerősöm felvilágosított és azóta csak Royal Canin-t kapnak, ami szerintem az egyik legjobb táp. (Ha színes a táp, akkor már baj van vele!) Persze elég drága meg hamar elfogy ha keveset veszek, de mire elfogy, addigra összetudom spórolni a pénzem a másik adagra =) Úgyhogy valahogy azért megoldható. Amúgy ez mellett még kapnak maradékot is. Mamám mindig ad nekik, hiába mondom, hogy ne -.-, de így legalább tudnak válogatni.

2010. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!