Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől dagadhatott be a cicánk...

Mitől dagadhatott be a cicánk pofája? SÜRGŐS

Figyelt kérdés
Egyik napra bedagadt a cicánk jobb pofája.Mostanra már akkora a daganat h már alig van ki a szeme.Enni tud, az étvágyával nincs semmi baj.Esetleg antibiotikumot lehet neki adni ami emberi antibiotikum? Állatorvoshoz csak jövő csütörtökön tudnánk vinni.
2011. jan. 4. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet pl. tályog, de akár más is, orvoshoz kéne vinni. Embernek való antibiotikumot NE adj neki!
2011. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

szerintem is tályog.

nem szabad házilag kezelgetni, vigyétek el állatorvoshoz. Ha lehetséges mihamarabb.

Ő majd felnyitja neki, és kitisztítja kívül-belül.


22L

2011. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ja most látom, hogy jövő csütörtökön tudtok menni.

de miért???

Ha tályog, az addigra kifakad neki, és nagy az esélye, hogy valami atom fertőzést kap a cicus:(

2011. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha elvisszük dokihoz mennyibe fog kb kerülni? MAjd megpróbáljuk elvinni.De orvoshoz macskaszállító dobozban kell vinni?Mert olyanunk nincs.De majd akkor veszünk.Köszi az eddigi válaszokat.
2011. jan. 4. 18:33
 5/18 anonim ***** válasza:
Orvos függő. Valahol 5000Ft valahol több vagy kevesebb. Nálunk az állatorvosnál minden kutyát, cicát, tengerimalacot, nyulat..mindent kézbe visznek!
2011. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben csak a szállító a gond, akkor keress egy nagyobb kartondobozt vagy kosarat és vidd abba, ez nem lehet kifogás... Nekünk évekig nem volt macskaszállítónk, előfordult, hogy kézben vittem (az amúgy harapós, karmolós) a macskát, vagy sporttáskában, úgy hogy ki tudta dugni a fejét.

Az ár állatorvos függő. Utóljára pár hónapja 5000 Ft-ot fizettem a tályog felnyitásért + antibiotikum kúráért (Budapesten).

2011. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet tályog, ahogy az előttem szólók mondták, de akár allergiás reakció, vagy valami csípéstől is lehet és még lehetne sorolni. Tényleg fontos lenne, hogy a cicát mihamarább lássa állatorvos.

Nem kell feltétlenül szállítóba vinni, ha megmarad kézben lehet úgy is, esetleg egy pokrócba csavarni vagy kosárba rakni.

A kezelés rendelőtől függ, a XI kerületben a Felicavet-nél ha jól emlékszem 2800 forint körül van a kivizsgálás és pluszba jön a kezelés, de oda megéri menni, mert nagyon felszerelt és jó orvosok vannak.

2011. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Rendben,akkor kosár.Én Bajai vagyok,úgyhogy itt lehet hogy olcsóbb.És ez fáj a cicának?Mármint most.

Nagyon köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 4. 18:49
 9/18 anonim ***** válasza:
ha tályogja van, az nem kellemes, de mivel eszik rendesen szerintem nincs még nagy baj :) egyébként élénk, jókedvű?
2011. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amennyiben tályog, ahogy duzzad egyre jobban fáj neki, mert belülről feszíti. Itt nem is a fájdalom a legrosszabb, hanem a gennyben lévő bacik, amik egyre nagyobb gyulladást okozhatnak a szervezetében.
2011. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!